Přeposlat HP Photosmart R937

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Photosmart R937

06.12.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nesuďte knihu podle obalu. A taky nesuďte fotoaparát podle vzhledu. Tento digitální fotoaparát od firmy HP nabízí 8 MPx a vypadá možná trochu divně, ale právě tento zvláštní design z něj dělá jeden z uživatelsky nejpříjemnějších fotoaparátů...

Nesuďte knihu podle přebalu. A taky nesuďte fotoaparát podle vzhledu. Tento digitální fotoaparát od firmy HP nabízí 8 MPx a vypadá možná trochu divně, ale právě tento zvláštní design z něj dělá jeden z uživatelsky nejpříjemnějších fotoaparátů.

HP Photosmart R937

R937 vypadá trochu jako kyklop a to hlavně kvůli čočce, která je umístěna ve středu matně černého těla fotoaparátu. Zadní části přístroje dominuje velký dotykový displej, díky kterému vypadá fotoaparát spíše jako View-Master (přístroj určený k prohlížení 3D obrázků). Právě tyhle detaily vyvolávají diskuze o vzhledu fotoaparátu, ale díky nim je přístroj velmi snadno ovladatelný.

HP Photosmart R937

Stejně jako ostatní fotoaparáty s velkým displejem, i tento má minimální počet ovládacích tlačítek a menu se ovládá převážně přes dotykový displej. Pokud začnete fotit, na displeji se vám zobrazí pouze volba rozlišení, módu focení a nastavení blesku. Pokud chcete změnit např. vyvážení bílé barvy nebo citlivost (ISO), musíte stisknout příslušné tlačítka na displeji. Tento jednoduchý systém funguje v praxi velmi dobře. Pro zoomování se používá tlačítko na pravé straně od displeje, ale bohužel je velmi malé a celkem špatně se s ním manipuluje.

HP Photosmart R937

Kromě velkého displeje a unikátního designu nabízí Photosmart R937 také řadu vestavěných utilit na úpravu a prezentaci fotografií. Při prohlížení fotografií můžete použít program Design Gallery, ve kterém se fotografie zobrazují pomocí rotace a můžete také použít mnoho efektů nebo odstranit červené oči. Redukce červených očí je u tohoto fotoaparátu velmi užitečná věc, protože blesk, který je umístěn nad čočkou, je jako magnet na červené oči.

HP Photosmart R937

Dále se nám fotoaprát velmi zamlouval i rychlostí fotografování. Od zapnutí fotoaparátu k první fotografii uběhne pouze 1.2 s a prodleva mezi každou další fotografií je při vypnutém blesku 1.5 s. Když blesk zapnete, prodleva se zvýší na stále ještě přijatelné 2 s. Prodleva uzávěrky je pouhých 0.5 s. Multi focení probíhá rychlostí 1.4 fps. Pokud nefotíte vyloženě s citlivostí ISO 100 na denním světle, mohli by jste být kvalitou fotografií mírně zklamaní. Viditelné ruchy a šumy se objevují už od úrovně nastavení 200. Pokud najdete odvahu a vyfotíte něco na maximální hodnotě ISO 1600, šumy zničí veškeré detaily a ostrost. Ale v dobrých světelných podmínkách a s citlivostí 100 vypadají fotografie skutečně dobře. Mají hezké, realistické barvy a dobré detaily. Za hranici ISO 200 se ale raději nepouštějte.

HP Photosmart R937

HP Photosmart R937 je příjemný fotoaparát s neobvyklým, nikoli však ošklivým designem, který má výborný dotykový displej, příjemný interface a výbornou rychlost fotografování. Na nízkém nastavení citlivosti se s ním dají pořídit velmi dobré fotografie, ale na vyšším nastavení je jejich kvalita velmi slabá.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Photosmart R937


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.