Přeposlat Fujifilm FinePix Z10fd

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm FinePix Z10fd

17.12.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokaždé, když uvede nějaká firma na trh fotoaparát zaměřený výhradně na mladé zákazníky, začínám být trochu skeptický. Většinou to sice znamená hezký design, ale taky nadsazenou cenu a špatné výkony...

Pokaždé, když uvede nějaká firma na trh fotoaparát zaměřený výhradně na mladé zákazníky, začínám být trochu skeptický. Většinou to sice znamená hezký design, ale taky nadsazenou cenu a špatné výkony. Nový model od Fujifilmu FinePix Z10fd má přesně takové zaměření. Nabízí funky design a k němu navíc přidává i určitou funkčnost. Čočka má 7.2 MPx, 3x optický zoom a LCD displej má úhlopříčku 2.5 place.

Fujifilm FinePix Z10fd

Pokud se bojíte kvůli náročnému ovládání, tak můžete být úplně klidní. K ovládání slouží dva kruhové ovladače umístěné nad sebou, které fungují do čtyř směrů. Jejich používání je velmi jednoduché a určitě to zvládnete i bez pročítání manuálu. Fotoaparát se zapíná pomocí otevření krytu čočky. Stabilizace obrazu se zapíná pomocí tlačítka na spodním kolečku, stejně jako blesk a makro.

Fujifilm FinePix Z10fd

Jak jste již určitě pochopili, FinePix Z10fd je plně automatický fotoaparát, takže žádné manuální nastvení expozice tu nenajdete. Jediná možnost manuálního nastavení je vybrat si jedno ze sedmi vyvážení bílé barvy, ale i automatická volba odvádí velmi dobrou práci. Fotoaparát má taky systém Face Detection, který vytvořila přímo firma Fujifilm. Funguje ale pouze tak, že zaměří obě oči. Takže na lidi stojící z profilu nefunguje.

Fujifilm FinePix Z10fd

Co se týče rychlosti fotografování, ta je velmi slabá. Od zapnutí přístroje k první fotografii uběhne nekonečných 2.3 s. Prodleva mezi jednotlivými fotografiemi při vypnutém blesku je 2.3 s a po jeho zapnutí vzroste na 2.6 s. Prodleva uzávěrky ale tak špatná není, jedná se pouze o 0.7 s. Při multi focení je fotoaparát schopen vyvinout rychlost 0.6 snímku/s. Celkově je tento fotoaparát podstatně pomalejší než konkurence.

Fujifilm FinePix Z10fd

Kvalita fotografií je celkem dobrá, ale algoritmus, který má za úkol snižovat šum při focení na vyšších úrovní ISO moc nefunguje. I při nejnižším nastavení 64 jsou mírné ruchy viditelné a s přibývající hodnotou ISO se to jenom zhoršuje. Pokud se nechystáte tisknout fotografie ve větším poměru než 4x6, neměl by být s ruchy problém, ale na větší formát radši zapomeňte. Na to, že fotoaparát nabízí 7.2 MPx nejsou fotografie dostatečně ostré a s tím souvisí i nižší úroveň detailů.

Fujifilm FinePix Z10fd

Největším problémem Fujifilmu FinePix Z10fd je jeho nadsazená cena. Za ty peníze můžete sehnat kompaktní fotoaparát s daleko lepší výbavou a lepší kvalitou fotek. Jeden příklad za všechny je Canon Powershot SD1000. Takže jediným hlavním tahákem při koupi tohoto fotoaparátu je jeho povedený design a velký výběr barev. Ale to je bohužel trochu málo.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm FinePix Z10fd


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.