Přeposlat Canon PowerShot G6 – nejnovější zástupce fotoaparátů z G-série

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot G6 – nejnovější zástupce fotoaparátů z G-série

19.10.2005 | Pavel Zámečník | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Canon PowerShot G6 je pátou kamerou z Canon PowerShot G-série. Model G6 urazil dlouhou cestu od nejstaršího modelu, kterým byl 3-megapixelový model G1. G6 je vybaven snímačem o rozlišení 7-megapixelů.

Canon PowerShot G6 je pátou kamerou z Canon PowerShot G-série. Model G6 urazil dlouhou cestu od nejstaršího modelu, kterým byl 3-megapixelový model G1. G6 je vybaven snímačem o rozlišení 7-megapixelů. Co se týče velikosti fotoaparátu, je o něco menší než jeho předchůdci v G-sérii. Ve své třídě je model G6 srovnatelný i s modely jiných výrobců (např. Olympus 7070, Nikon Coolpix 8700 nebo Casio Exilim Pro EX-P700. Díky své velikosti se však G6 nedá považovat za kapesní model. Avšak větší velikost není v tomto případě na škodu. S většími fotoaparáty se lépe a přesněji pracuje a těžší fotoaparáty jsou také stabilnější, a proto se snižuje riziko chvění obrazu. Ergonomie tohoto modelu je opravdu vynikající. Fotoaparát se velmi příjemně drží a práce s ním je pohodlná a pořízení fotografií přesné a jisté. Ocelové tělo fotoaparátu budí dojem velké odolnosti fotoaparátu, což také přidává celkovému dobrému dojmu z práce s tímto modelem. Velmi dobře je také zpracován LCD displej (hledáček) – je otočný a výklopný, což dopomáhá snadnému focení v všech možných módech včetně autoportrétu. Sloty pro napájení, USB kabel, baterii a paměťové karty jsou celé z pevného plastu. Práce s nim je také pohodlná a bezproblémová. G6 má 12 přednastavených módů, ve kterých je schopen fotit či pořizovat video. Díky tomuto si můžete vždy vybrat ten správný mód, který se zrovna hodí pro dané světelné podmínky či pro typ fotografie, kterou chcete zrovna pořídit – včetně panoramatických snímků či tvorby portrétů. Samozřejmě nechybí možnost si všechna přednastavená nastavení manuálně přizpůsobit. Blesk je u G6 velmi dobře provedený, bez problémů zvládne dosáhnout až do vzdálenosti 12 metrů. Kvalita pořízených snímků je také více než dobrá. Už jen samotný fakt, že je G6 pracuje se 7-megapixelovým rozlišení o něčem vypovídá. Když se k tomu ještě přidá 4-násobný optický zoom a samozřejmě také digitální zoom, tak je výsledkem téměř dokonalý model. Nechybí ani podpora makro snímků.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot G6 – nejnovější zástupce fotoaparátů z G-série


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.