Přeposlat Panasonic Lumix DMC-LX2

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Lumix DMC-LX2

10.06.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

A dnes tu máme další Lumix. Panasonic na nás chrlí jeden digitální fotoaparát za druhým a převážná část patří právě do rodiny Lumix. Dnes se podíváme na model s označením Panasonic Lumix DMC-LX2.

A dnes tu máme další Lumix. Panasonic na nás chrlí jeden digitální fotoaparát za druhým a převážná část patří právě do rodiny Lumix. Dnes se podíváme na model s označením Panasonic Lumix DMC-LX2, který disponuje kromě zajímavého designu taky dobrou výbavou.

Panasonic Lumix DMC-LX2

Čočka fotoaparátu disponuje nadprůměrným počtem 10 MPx a 4x optickým zoomem. To jsou na kompaktní fotoaparát skutečně skvělé hodnoty a to vše je zabaleno ve stylovém plastovém těle s několika kovovými doplňky. Není sice nejmenší, ale do kapsy od kalhot se bez problémů vejde a vůbec nepřekáží. Kryt čočky není integrovaný ve fotoaparátu, takže ho před každým fotografováním musíte manuálně odstranit. Pokud na to zapomenete a fotoaparát zapnete, na displeji se vám objeví připomínka že máte stále zakrytou čočku. Na zadní straně najdete velký, 2.8 palcový LCD displej, který slouží zároveň jako digitální hledáček, protože optický byste tu hledali marně. Fotoaparát umí fotografovat a natáčet videozáznamy i v poměru stran 16:9, což je pro třídu kompaktních fotoaparátů krajně neobvyklá a tak trochu luxusní vlastnost. Kromě tohoto formátu můžete zvolit taky klasický poměr 4:3 a 3:2.

Panasonic Lumix DMC-LX2

Nejvyšší rozlišení fotografií je 4224 x 2376 pixelů a videozáznam můžete pořídit v rozlišením 640 x 480 pixelů při rychlosti 30 snímků za vteřinu (fps). Na zadní straně je, kromě displeje, taky přehledný ovládací panel, pomocí kterého je ovládání fotoaparátu skutečná hračka. Jediné, co trochu zadrhávalo, bylo tlačítko, které ovládalo manuální zoom, ale nebylo to zase až tak strašné a po čase nám to ani nepřišlo. Blesk se ovládá samostatným tlačítkem a můžete ho nastavita na pořád vypnutý, zapnutý a auto.

Panasonic Lumix DMC-LX2

O udržení kvality fotografií na té nejvyšší úrovni se starají systémy, jako je například stabilizace obrazu, face detection, smile detection a automatické vyvážení bílé barvy. Všechny tyto systémy fungují v bezvadné symbióze a proto je kvalita fotografií na opravdu výborné úrovni. Hlavně pokud fotografujete při dobrých světelných podmínkách bez blesku. Ale i v temném prostředí při použití blesku budete určitě spokojeni, protože i v tomto případě jsou fotografie nadprůměrně kvalitní.

Panasonic Lumix DMC-LX2

Panasonic Lumix DMC-LX2 je vysoce nadprůměrný kompaktní fotoaparát, který vyniká jak výbornou kvalitou fotografií, tak rychlostí a výbavou. Jediné, co ho trochu sráží a brání většímu rozšíření je vysoká cena, která se pohybuje okolo 10 tisíc kč. Máte sice jistotu špičkového přístroje, ale ne každý je ochotný dát za kompakt takovou sumu peněz.

Panasonic Lumix DMC-LX2

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic Lumix DMC-LX2


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.