Přeposlat Cyber-shot S600 - digitální fotoaparát základní řady S

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Cyber-shot S600 - digitální fotoaparát základní řady S

01.02.2006 | Pavel Zámečník | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kvalita snímků je zaručena díky snímači Sony Super HAD CCD s rozlišením 6,0 efektivních megapixelů, širokoúhlému objektivu Zeiss s 3x optickým zoomem a výkonnému blesku, větší ostrost snímků zajišťuje nová funkce snímání při vysoké citlivosti.

Kvalita snímků je zaručena díky snímači Sony Super HAD CCD s rozlišením 6,0 efektivních megapixelů, širokoúhlému objektivu Zeiss s 3x optickým zoomem a výkonnému blesku, větší ostrost snímků zajišťuje nová funkce snímání při vysoké citlivosti. Snímání při vysoké citlivosti fotoaparátu Cyber-shot S600 zabraňuje pořizování rozmazaných snímků (např. proto, že fotíte z ruky) a umožňuje fotografovat i v obtížných světelných podmínkách. Vysoká citlivost obvykle vede k vyšší hladině šumu v obraze, ovšem nikoli u Cyber-shot S600, a to díky nově vyvinuté technologii redukce šumu Clear RAW NR. Ta redukuje šum v barevné i jasové složce a umožňuje tak snímání při podstatně vyšších citlivostech (až do hodnoty ISO 1000). Technologie Cyber-shot S600 umožní snímat rychle se pohybující objekty bez pohybové neostrosti (například když jedete v autě a fotíte stojící předmět), což není možné, pokud používáte pouze stabilizátor obrazu. Snímání při vysoké citlivosti navíc umožňuje pořizovat snímky stejně ostré jako s bleskem, avšak s mnohem přirozenější atmosférou. K pohodlnému fotografování přispívají i další funkce, jako např. vylepšený výkonný blesk (dosah až 11 m, což je trojnásobek vzdálenosti blesku u předchozích modelů), šestinásobné zvětšení Precision Digital Zoom, třináctinásobné zvětšení v režimu VGA Smart Zoom, širokoúhlý režim snímání 16:9, 7 přednastavených scénických režimů (Šero, Sníh, Pláž až po Vysokou citlivost), interní paměť 32 MB, procesor Real Imaging a podpora protokolu PictBridge. Cyber-shot S600 komunikuje v českém jazyce (menu je k dispozici spolu i s nápovědou v českém jazyce) a na našem trhu bude dostupný na přelomu ledna a února za přibližně 5 490 Kč.

Technické údaje Hlavní vlastnosti:

 • 6,0 efektivních megapixelů
 • objektiv Carl Zeiss Vario-Tessar
 • 3x optický zoom, až 13 x Smart Zoom, 6x Precision Digital Zoom
 • režim vysoké citlivost snímače ISO 100 jako ochrana proti rozmazaným snímkům
 • vysoká výdrž baterií díky funkci Stamina (přibližně 460* záběrů)
 • velký a jasný LCD displej s 2" úhlopříčkou (5,1 cm)
 • technologie redukce šumu Clear RAW Noise Reduction
 • výkonný blesk s dosahem 7 m (se širokým ohniskem), 11 m (při ISO 1000)
 • rozsah ohniskových vzdáleností 31 – 93 (ekv. kinofilmu)
 • rychlý provoz (zpoždění spouště bez namáčknutí: 0,4 s, zpoždění spouště s namáčknutím: 0,01 s)
 • procesor Real Imaging
 • snímání v režimu 16:9 pro zobrazování na širokoúhlých televizorech
 • interní paměť 32MB
 • režim Makro s automatickou aktivací
 • záznam do formátu MPEG VX Fine se zvukovou stopou
 • zobrazení 100% snímaného obrazu na LCD
 • funkce přisvícení pro AF
 • zobrazení histogramu
 • přenos dat přes vysokorychlostní rozhraní USB 2.0
 • scénické režimy (7)
 • možnost manuálního nastavení expozice
 • podpora standardu PictBridge
 • podpora zobrazení nabídky v patnácti jazycích (česky, anglicky, dánsky, finsky, francouzsky, holandsky, italsky, maďarsky, německy, norsky, polsky, portugalsky, rusky, španělsky a švédsky)
 • Technologie redukce šumu Clear RAW NR

  Originální algoritmus systému Clear RAW NR společnosti Sony snižuje hladinu šumu v barevné i jasové složce obrazu a umožňuje snímání při podstatně vyšších citlivostech (až do hodnoty ISO 1000). To zajišťuje snímky s prokreslenějšími detaily a menším množstvím šumu. Tato funkce přijde vhod zejména při snímání ve slabě osvětleném prostředí.

  Partnerství značek Sony a Carl ZEISS

  Cyber-shot S600 disponuje objektivem Carl Weiss Vario-Tessar s trojnásobným optickým zoomem (7 elementů v 6 skupinách), který spolu se snímačem Super HAD CCD s rozlišením 6,0 efektivních megapixelů zajišťují vysokou kvalitu snímků. Širokoúhlý objektiv má výbornou minimální ohniskovou vzdálenost 31 mm (ekv. kinofilmu), kterou obvykle najdete u přístrojů vyšších tříd. Do záběru se tak vejde mnohem více krajiny, přátel či prostoru.

  Real Imaging Processor

  Procesor Real Imaging Processor byl navržen společností Sony s cílem zajistit rychlejší čas spouštění fotoaparátu, zlepšit reprodukci barev a zdokonalit poměr signálu k šumu, čímž došlo ke značnému zdokonalení kvality obrazu a fungování fotoaparátu. Použití procesoru Real Imaging Processor umožnilo snímání v režimu Multi-burst a zasloužilo se o vynikající výdrž akumulátoru fotoaparátu Cyber-shot S600. Díky tomuto procesoru je také možné fotoaparátem zaznamenávat videosekvence s vysokým rozlišením záznamu ve formátu MPEG Movie VX Fine (460 × 480 px, při frekvenci 30 sn./s) – čas záznamu je omezen pouze kapacitou volitelné paměťové karty Memory Stick PRO Duo ™.

  Příslušenství

  Společnost Sony dodává spolu s fotoaparátem Cyber-shot S600 řadu příslušenství. V balení najdete 2 ks AA alkalické baterie, poutko, CD s programovým vybavením a USB ovladači a víceúčelový USB kabel. K fotoaparátu Cyber-shot S600 existuje také velké množství volitelných doplňků, jako je například odolné měkké pouzdro, které lez získat v černé (LCS-SA/B) nebo modré (LCS-SA/L), a výhodný balíček pro začátečníky (ACC-CN3TR), který obsahuje pouzdro, nabíječku a NIMH akumulátory.

  Systém Stamina

  Díky zdokonalené technologii Sony STAMINA na jedno nabití dvojite volitelných NiMH akumulátorů s kapacitou 2 500 mAh pořídíte až úctyhodných 460* snímků.

  Flexibilita

  Kamera disponuje několika vyspělými funkcemi automatického ostření (Auto Focus – AF) včetně režimů vícebodového (5 bodů) a středového ostření a možnostmi nastavení saturace, kontrastu a ostrosti obrazu. Další flexibility snímání lze dosáhnout díky mnoha možnostem nastavení citlivosti ISO, mezi něž patří volby Auto, 80, 100, 200, 400, 800 a 1000. Podobně pomohou i další funkce, ke kterým patří Zobrazení histogramu, Redukce efektu červených očí a Časová spoušť.

  Paměť

  Cyber-shot S600 disponuje interní pamětí s kapacitou 32 MB pro ukládání nasnímaných fotografií. Fotografie dále můžete ukládat na volitelné paměťové karty Memory Stick Duo™ nebo Memory Stick PRO Duo™, ale díky interní paměti si můžete být jisti, že vám již nikdy neunikne žádná významná příležitost pořídit snímek.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Cyber-shot S600 - digitální fotoaparát základní řady S


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.