Přeposlat Casio představilo šest nových kompaktů

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Casio představilo šest nových kompaktů

19.01.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Casio představila hned šest nových kompaktních fotoaparátů, které jsou vybaveny některými velmi zajímavými systémy. Jedná se o modely EX-FS10, EX-FC100, EX-Z400, EX-Z270, EX-S12 a EX-S5. Pojďme se podívat na první informace.

Společnost Casio představila hned šest nových kompaktních fotoaparátů, které jsou vybaveny některými velmi zajímavými systémy. Jedná se o modely EX-FS10, EX-FC100, EX-Z400, EX-Z270 a EX-S12. Pojďme se podívat na první informace o těchto fotoaparátech.

Casio představilo šest nových kompaktů

Casio EXILIM EX-FS10 a EX-FC100

Tyto kompakty jsou zajímavé hlavně svou schopností fotografovat rychlostí až 30 snímků za vteřinu (fps) a natáčet videozáznamy rychlostí až 1000 fps. Jinak se jedná po designové stráce o velmi povedené fotoaparáty, nám se víc zamlouval model EX-FC100, který působí o poznání stylovějším dojmem než jeho sourozenec. Oba modely jsou vybaveny stejným obrazovým snímačem, který disponuje nejvyšším rozlišením 9.1 MPx a objektiv u modelu FS10 zvládne 3x optický zoom, zatímco model FC 100 je vybaven objektivem s 5x optickým zoomem. První ze zmiňovaných kompaktů je vybaven LCD monitorem Super Clear o úhlopříčce 2.5 palce a jeho výkonnější sourozenec FC100 disponuje displejem větším, a to s úhlopříčkou 2.7 palce. Optický hledáček není ani na jednom modelu a ovládací panel je stejný, skládá se z kruhového ovladače a čtyř doprovodných tlačítek. Oba modely jsou vybaveny spoustou systémů, které slouží k usnadnění nastavení a vysoké kvalitě fotografií. Najdete tu například Slow Motion View, High-Speed Anti-Shake, High-Speed Night Scene, High-Speed Best Selection a Lag Correction. Kromě vysokorychlostního videa zvládnou oba modely i video v HD rozlišení.

Casio představilo šest nových kompaktů

Casio představilo šest nových kompaktů

Casio představilo šest nových kompaktů

Casio EXILIM EX-Z400, EX-Z270, a EX-S12

Všechny tyto kompakty jsou si po designové stránce velmi podobné a rozeznat je od sebe by mohl být trochu problém. Nejhůře vybavený se jeví model EX-Z270, který disponuje snímačem o rozlišení 10.1 MPx a objektivem se 4x optickým zoomem. Zbylé dva modely mají snímače o rozlišení 12.1 MPx a model Z400 má objektiv se 4x optickým zoomem, S12 má optický zoom 3x. Největším displejem disponuje model EX-Z400, u něhož jsme naměřili úhlopříčku 3 palce, zbylé dva modely jsou vybaveny displejem o úhlopříčce 2.7 palce. Tělo všech fotoaparátů je vyrobeno z kvalitního kovu a působí na první dotek velmi bytelně. Všechny tři kompakty jsou vybaveny novým procesorem EXILIM Engine 4.0, který zaručuje dostatečnou rychlost jak fotografování, tak záznamu videa. Mezi některé nové funkce patří například systémy Dynamic Photo, Tracking AF a Makeup function. Nejvyšší rozlišení záznamu videa je 1280x720 pixelů při rychlosti 30 snímků za vteřinu (fps).

Casio představilo šest nových kompaktů

Casio představilo šest nových kompaktů

Casio představilo šest nových kompaktů

Casio EXILIM EX-S5

A na závěr se podíváme na tento kompakt, který je svou výbavou velmi podobný předcházejícím třem fotoaparátům. Nejvyšší rozlišení obrazového snímače je 10.1 MPx a objektiv zvládne 3x optický zoom. Na zadní straně je umístěný širokoúhlý LCD displej s úhlopříčkou 2.7 palce, který se vyznačuje hlavně bohatými náhledovými úhly a skvělou ostrostí. S tímto fotoaparátem budete moct nahrávat videa s poměrem stran 16:9 a najdete tu taky speciální mód, který nahraje video přímo určené pro uploadování na portál www.youtube.com. Trochu nám tu chyběla optická stabilizace obrazu, ale jinak je výbava na špičkové úrovni a připomíná předchozí pětici fotoaparátů. Datum prodej této početné rodinky moderních kompaktů ještě není známý, bohužel ani předběžné ceny.

Casio představilo šest nových kompaktů

Casio představilo šest nových kompaktů

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Casio představilo šest nových kompaktů


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.