Přeposlat Kodak EasyShare Z1085 IS - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak EasyShare Z1085 IS - recenze

27.01.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na kompaktní fotoaparát Kodak EasyShare Z1085 IS, který se nám zalíbil hned na první pohled. Kromě celkem povedeného designu nabízí dobrou výbavu a možnost natáčet videa s použitím optického zoomu.

V dnešní recenzi se podíváme na kompaktní fotoaparát Kodak EasyShare Z1085 IS, který se nám zalíbil hned na první pohled. Kromě celkem povedeného designu nabízí dobrou výbavu a možnost natáčet videa s použitím optického zoomu.

Kodak EasyShare Z1085 IS - recenze

Jak jsme již zmínili, vzhled tohoto fotoaparátu se nám celkem líbil, na první pohled nás zaujal jeho retro styl. Celé tělo je vyvedeno v černé barvě a jiná ani není v nabídce, takže v tomto směru si moc vybírat nemůžete. Fotoaparát nás dále potěšil svými opravdu kompaktními rozměry, které jsou 64.3 x 89.5 x 39 mm, ale hmotnost je trochu vyšší, než jsme čekali (asi 164 g). Použité plasty jsou celkem kvalitní a v ruce působí Kodak relativně bytelným dojmem. Na zadní straně je umístěný LCD displej s úhlopříčkou 2.5 palce, což je v dnešní době trochu málo, ale jinak jsme s ním byli spokojeni. Je dostatečně ostrý, detailní, ale mohl být trochu lépe čitelný na přímém slunečním světle. Zadní strana je celkem prázdná a nevyužitý prostor mohl klidně zabírat větší displej. Optický hledáček tu chybí, ale displej má celkem slušné pokrytí, takže ho ani nebudete postrádat. Na zadní straně se nachází taky ovládací panel, který se skládá z čtyřsměrového tlačítka a pěti doprovodných tlačítek. Nad ovládacím panelem se nachází tlačítko, kterým se ovládá zoom, zbytek prvků je umístěný na horní straně přístroje. Ještě jsme se nezmínili o výkonu tohoto fotoaparátu, používá obrazový snímač o nejvyšším rozlišení 10 MPx a objektiv, který zvládne 5x optický zoom, což je v této kategorii fotoaparátů relativně nadprůměrná hodnota.

Kodak EasyShare Z1085 IS - recenze

Kodak EasyShare Z1085 IS - recenze

Nejvyšší rozlišení fotografií je 3648 x 2736 pixelů při použití všech MPx a potěšila nás možnost záznamu videa v HD rozlišení (1280x720 pixelů) i s použitím optického zoomu. Fotografie se ukládají ve formátu JPEG a videa v MPEG-4. Kvalita videozáznamu je na kompaktní fotoaparát opravdu velmi dobrá a v tomto ohledu se jedná o jeden z nejlepších kompaktnů. Rychlost fotografování není nijak úžasná, ale na druhou stranu není fotoaparát ani nějak moc pomalý. První fotografie se dočkáte po 2.9 sekundách a prodleva uzávěrky je slušných 0.4 s v dobrých světelných podmínkách a 0.7 s v horších. Průměrná prodleva mezi jednotlivými fotografiemi se pohybuje od 2.6 s do 3.2 s s použitím blesku, což je pouze průměrný výsledek. Kvalita fotografií je celkem slušná, jednotlivé barvy jsou realisticky zobrazeny a ostrost je taky na dobré úrovni. Potěšilo nás dobré vyvážení bílé barvy a fotoaparát zvládne celkem slušné fotografie i v horších světelných podmínkách. Výsledné fotografie se nám ale občas zdály trochu přeexponované. Maximální nastavitelnost cilivosti ISO je 6400, ale od nastavení 400 kvalita fotografií velmi rychle klesá. O pohon se starají dvě klasické AA baterie a integrovaná paměť je 32 MB.

Kodak EasyShare Z1085 IS - recenze

Kodak EasyShare Z1085 IS - recenze

Kodak EasyShare Z1085 IS je slušný kompaktní fotoaparát, který nás potěšil povedeným designem, příjemnými rozměry a jednoduchým uživatelským rozhranním. Kvalita fotografií je na průměrné úrovni, občas jsou trochu přeexponované a rychlost mohla být taky trochu lepší, ale to vyváží možnost záznamu videa v HD rozlišení. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 5 tisíc kč.

Kodak EasyShare Z1085 IS - recenze

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kodak EasyShare Z1085 IS - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.