Přeposlat Panasonic Lumix DMC-TS1 (FT1)

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Lumix DMC-TS1 (FT1)

30.01.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes tu máme opět kompaktní fotoaparát od společnosti Panasonic. Tentokrát se jedná o model s označením DMC-TS1 (DMC-FT1 v Evropě), který bude mít zvýšenou odolnost proti poškození a jedná se o první kompakt na světě vybavený systémem AVCHD lite HD.

Dnes tu máme opět kompaktní fotoaparát od společnosti Panasonic. Tentokrát se jedná o model s označením DMC-TS1 (DMC-FT1 v Evropě), který bude mít zvýšenou odolnost proti mechanickému poškození a jedná se o první kompakt na světě, který je vybavený systémem AVCHD lite HD.

Panasonic Lumix DMC-TS1 (FT1)

Panasonic Lumix DMC-TS1 (FT1)

Po designové stránce se nám tento fotoaparát celkem zalíbil, potěšily nás velmi kvalitní použité materiály a přehledný vzhled těla. Přístroj je taky celkem kompaktní, takže ho můžete bez problémů nosit v kapse od saka nebo kalhot a vůbec vám nebude překážet. Aktivně žijící jedinci a dobrodruzi určitě uvítají zvýšenou odolnost proti prachu, proti vodě do hloubky až 3 metry a proti pádu na pevný podklad z výšky 1.5 metru. Lumix DMC-TS1 používá obrazový snímač s nejvyšším rozlišením 12.1 MPx a objektiv Leica DC Vario-Elmar se 4.6x optickým zoomem, což jsou na kompakt velmi slušné hodnoty. Na zadní straně je umístěn LCD displej s úhlopříčkou 2.7 palce, který zvládne zobrazit 230 tisíc bodů a jeho hlavní přednost jsou dobré náhledové úhly a zlepšená viditelnost při přehrávání videa. Vedle displeje je umístěný jednoduchý ovládací panel, který se skládá ze čtyřsměrového ovladače a čtyřech doprovodných tlačítek. Tlačítko pro spuštění fotoaparátu, používání zoomu a uzávěrky se nachází na horním panelu. Optický hledáček tu chybí, ale ani jsme ho nepostrádali, protože displej má celkem slušné pokrytí. Tento model jako vůbec první zvládne nahrávání videí AVCHD Lite, což znamená, že se jedná o videa přímo určená pro přehrávání na televizoru s HD rozlišením. O pohon se klasicky stará zobrazovací procesor Venus Engine HD.

Panasonic Lumix DMC-TS1 (FT1)

Panasonic Lumix DMC-TS1 (FT1)

O ostrost fotografií se stará vestavěná stabilizace obrazu (mega O.I.S) a vaše portréty budou vždy dokonalé díky systému Face Recognition což je systém, který si pamatuje obličeje. Zobrazovací procesor by se měl postarat o dostatečnou rychlost při fotografování, například multi-fotografování by mělo probíhat rychlostí 2.3 snímků za vteřinu (fps) v plném rozlišení. Před fotografováním si budete moct vybrat z 26 přednastavených scenérií a před natáčením videa budete mít na výběr ze 17 přednastavených módů (například Party, Candle light nebo Sunset). Nejpoužívanější scenérie pro fotografování venku budou pravděpodobně Sport, Snow a Beach & Surf. Spolu s fotoaparátem dostanete na CD taky software PHOTOfunSTUDIO 3.0 HD Edition, ve kterému můžete jednoduše upravovat vaše videa i fotografie na počítači, ke kterému připojíte fotoaparát pomocí vysokorychlostního portu USB 2.0. Celkem výkonná baterie by měla stačit na pořízení 340 fotografií a na fotoaparátu najdete slot na paměťové karty typu SDHC/SD. Vzhledem k přítomnosti jednoduchého, ale velmi užitečného módu Intelligent Auto bude nastavení fotoaparátu velmi snadné, stejně tak jako pořízení kvalitní a ostré fotografii. Mezi další zajímavou vlastnost patří YouTube uploader, který výrazně zjednoduší nahrávání videí na tento populární web.

Panasonic Lumix DMC-TS1 (FT1)

Panasonic Lumix DMC-TS1 (FT1)

Panasonic Lumix DMC-TS1 vypadá zajímavě už na první pohled, a to díky povedenému kompaktnímu tělu, které je vyrobeno z kvalitních materiálů. Navíc je opravdu skvěle vybavený a obsahuje spoustu moderních systémů, takže se na jeho oficiální uvedení do prodeje skutečně těšíme. To by se mělo odehrát někdy v únoru, předběžná cena zatím není známá.

Panasonic Lumix DMC-TS1 (FT1)

Panasonic Lumix DMC-TS1 (FT1)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic Lumix DMC-TS1 (FT1)


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.