Přeposlat Fujifilm A100 a A150

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm A100 a A150

06.02.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na další novinky od společnosti Fujifilm. Ta představila hned dva nové kompakty A100 a A150, které budou přímo určeny začínajícím uživatelům. Tomu bude odpovídat jak cena, tak standartní výbava.

Dnes se podíváme na další novinky od společnosti Fujifilm. Ta představila hned dva nové kompakty A100 a A150, které budou přímo určeny začínajícím uživatelům. Tomu bude odpovídat jak cena, tak standartní výbava.

Fujifilm A100 a A150

Oba fotoaparáty jsou po stránce výbavy a výkonu takřka totožné, nejvíc se liší pouze v hmotnosti. Po designové stránce se jedná o normální kompakty, které zaujmou hlavně tenkým tělem a celkem kvalitními použitými materiály. Kompletní rozměry modelu A150 jsou 92 x 61 x 22 mm a hmotnost činí 130g. Model A100 má rozměry stejné, ale hmostnost je 124g. Další a hodně patrný rozdíl jsou odlišné displeje. Na A150 najdete LCD displej s úhlopříčkou 3 palce, při výrobě modelu A100 byl výrobce trochu skoupější a dodal displej o úhlopříčce 2.7 palce. Jinak jsou displeje úplně stejné, zvládnou zobrazit nejvíc 230 tisíc bodů a mají zhruba 97% pokrytí. Optický hledáček tu chybí, což budete postrádat nejvíc při fotografování na přímém slunečním světle, kde je čitelnost horší. Jinak je ale jeho čitelnost obstojná. Vedle displeje se nachází přehledný ovládací panel, který se skládá z kruhového ovladače menu a dvou doprovodných tlačítek. Na zadní straně se nachází taky ovladač zoomu. Zbylé tlačítka jsou umístěny na horní straně těla přístroje. Oba modely používají stejný snímač o nejvyšším rozlišením 10 MPx a objektiv s 3x optickým a 5.7x digitálním zoomem. Fotoaparát je vybaven systémem, který zvládne digitální zoom zvětšit, a to až na 17.1x. Teď se pojďme podívat na výbavu, která je u obou modelů shodná a vůbec ne špatná.

Fujifilm A100 a A150

Potěšila nás hlavně stabilizace obrazu, která se stará o osté fotografie, i když se mám budou výrazně třepat ruce. Před fotografováním si budete moct vybrat ze 14 přednastavených módů, najdete tu například Snow, Sport nebo Party. O jednoduché nastavení se postará systém Automatic scene recognition. Nejvyšší rozlišení fotografií při použití všech MPx je 3648 x 2736 pixelů a můžete pokračovat až k nejnižšímu rozlišení 640 x 480 pixelů. Fotoaparáty samozřejmě zvládnou i záznam videa se zvukem, a to v nejvyšším rozlišení 640 x 480 pixelů při rychlosti 30 snímků za vteřinu (fps). Budete si moct vybrat i z úspornějšího rozlišení 320 x 240 pixelů při stejné rychlosti. Fotografie se ukládají v klasickém formátu JPEG a videa v AVI. Nejvyšší nastavení citlivosti ISO bude 1600, ale nejvyšší použitelné nastavení, které by nemělo výrazný vliv na kvalitu fotografií bude ISO 400. O propojení s počítačem se bude starat vysokorychlostní rozhranní USB 2.0 a dodávku energie zaručí dvě AA baterie, které budou součástí balení. Integrovaná paměť je 52MB a fotoaparáty podporují karty typu SD / SDHC. Oficiální datum uvedení na trh zatím není známý, stejně tak jako cena. Ta by ale měla být na velmi nízké úrovni a podle prvních informací se můžeme těšit na vůbec jedny z nejlevnějších kompaktů na současném trhu.

Fujifilm A100 a A150

Fujifilm A100 a A150

Oba modely se budou vyznačovat hlavně celkem slušnou výbavou, která zahrnuje třeba stabilizaci obrazu a možnost natáčení videa. Po designové stránce se jedná o jednoduché fotoaparáty, čemuž odpovídá taky přehledné a jednoduché uživatelské rozhranní.

Fujifilm A100 a A150

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm A100 a A150


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.