Přeposlat Pentax Optio E60 - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Pentax Optio E60 - recenze

10.02.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kompaktní fotoaparát Pentax Optio E60 je celkem levný přístroj, který můžete všude nosit s sebou. Jedná se přesně o ten typ, který začínají pomalu nahrazovat stále modernější fotoaparáty v mobilních telefonech.

Kompaktní fotoaparát Pentax Optio E60 je celkem levný přístroj, který můžete všude nosit s sebou. Jedná se přesně o ten typ, který začínají pomalu nahrazovat fotoaparáty v mobilních telefonech. Svou výbavou a jednoduchým ovládáním je tento model zaměřen hlavně na začínající uživatele.

Pentax Optio E60 - recenze

Design fotoaparátu je celkem povedený, nejedná se sice o nějaký extra stylový přístroj, ale jeho tělo je přehledné a velmi jednoduché. Použité materiály jsou kvalitní a fotoaparát působí v ruce celkem bytelným dojmem. Díky kompaktním rozměrům (59 x 98 x 25 mm) a celkem pohodlné hmotnosti (130 g) ho můžete nosit všude s sebou a budete tak vždycky připraveni pořídit momentku. Tato hmotnost platí pro fotoaparát bez baterie a paměťové karty, s těmito nezbytnými doplňky vzroste hmotnost na 175g. Tento model používá snímač s nejvyšším rozlišením 10.1 MPx a objektiv s 3x optickým zoomem, což by mělo pro začínající uživatele stačit. Na zadní straně je umístěný LCD displej s trochu menší úhlopříčkou 2.4 palce, který má celkem malé rozlišení a zobrazuje pouze 112 tisíc bodů. Není zrovna moc ostrý a celkově se jedná o lehce podprůměrný displej, měli jsme taky problémy s čitelností na přímém slunečním světle. Optický hledáček tu chybí a hned vedle displeje je umístěný přehledný ovládací panel, který se skládá z čtyřsměrového tlačítka a čtyř doprovodných ovládacích prvků. Na zadní straně najdeme ještě ovladač zoomu, zbytek ovládacích prvků (tlačítko pro spuštění a fotografování) je umístěn klasicky na horní straně těla. Při nákupu si budete moct vybrat ze dvou barevných variant, a sice z černé a stříbrné. Černá varianta se nám zdála o kousek povedenější, ale to záleží samozřejmě hlavně na vkusu.

Pentax Optio E60 - recenze

Nejvyšší rozlišení fotografií při použití všech MPx je 3648 x 2736 pixelů a fotografie se ukládají v klasickém formátu JPEG. Samozřejmostí je záznam AVI videa, a to v nejvyšším rozlišení 640 x 480 pixelů při rychlosti 30 snímků za vteřinu (fps). Bohužel, v průběhu natáčení videa nemůžete používat optický zoom, což je v dnešní době běžná vlastnost. Při fotografování si můžete vybrat ze spousty přednastavených módů (například Landscape nebo Portrait), ale pokud máte rádi jednoduchost, jednoduše zvolte mód auto a o další nastavení se vůbec nemusíte starat. Rychlost fotoaparátu nás příjemně překvapila, hlavně když vezmete v potaz jeho celkem nízkou cenu. První fotografie se dočkáte zhruba 1.9 s po stistku spouštěcího tlačítka a stejná je i prodleva mezi jednotlivými fotografiemi. Po zapnutí blesku se tato prodleva zvýší asi o 1s. Prodleva uzávěrky je 0.5s v dobrých světelných podmínkách a pokud budete fotografovat v horších podmínkách, prodleva vzroste na necelou sekundu. Kvalita fotografií je na velmi dobré úrovni a určitě by se za ni nemusel styděn ani dražsí a vybavenější fotoaparát. Jednotlivé barvy jsou zobrazeny celkem realisticky, fotografie jsou ostré a plné detailů a kvalita vyjde nejvíc najevo, když fotografujete v ideálních světelných podmínkách. Díky výkonnému blesku se ale nemusíte bát ani temnějších prostor.Integrovaná paměť je maličkých 6.3 MB a fotoaparát podporuje paměťové karty typu MultiMedia Card, Secure Digital Card. Cena se na našem trhu pohybuje v rozmezí 2100 - 3000 kč.

Pentax Optio E60 - recenze

Pentax Optio E60 - recenze

Pentax Optio E60 je překvapivě kvalitní fotoaparát určený hlavně pro začínající uživatele. Vyniká jednoduchým a přehledným ovládaním, dobrou kvalitou fotografií a více než přijatelnou cenou. Jediná chybka byla nemožnost používat optický zoom v průběhu natáčení videa, ale to se dá oželet. Jako trochu horší se jevil taky ne moc ostrý displej s malou úhlopříčkou.

Pentax Optio E60 - recenze

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Pentax Optio E60 - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.