Přeposlat Ricoh GX200 - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh GX200 - recenze

11.02.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na nový digitální fotoaparát od společnosti Ricoh s označením GX200. Jedná se o celkem kompaktní náhradu zrcadlovky a kromě vysokého rozlišení snímače nabízí taky velmi dobrou výbavu a úroveň zpracování.

Dnes se podíváme na nový digitální fotoaparát od společnosti Ricoh s označením GX200. Jedná se o celkem kompaktní náhradu zrcadlovky a kromě vysokého rozlišení snímače nabízí taky velmi dobrou výbavu a úroveň zpracování.

Ricoh GX200 - recenze

Po designové stránce se vám tento model buď bude nebo nebude slíbit, nic mezi tím není. Nám se celkem zamlouval a ocenili jsme hlavně dobrou kvalitu materiálů a celkovou bytelnost těla. Fotoaparát se velmi dobře držel v ruce a všechny ovládací prvky byly bez problémů přístupné. Kompletní rozměry fotoaparátu jsou 58 x 111.6 x 25 mm a hmotnost činí 238g, což trochu víc, než jsme čekali. Tento model používá obrazový snímač s nejvyšším rozlišením 12.1 MPx, což jsou lehce nadprůměrné hodnoty a objektiv s 3x optickým zoomem, což je hodnota zcela v rámci průměru. Na zadní straně je umístěný LCD displej s úhlopříčkou obrazu 2.7 palce, který zobrazuje 460 tisíc barev. Tento displej patří k tomu nejlepšímu, co jsme na tomto poli fotoaparátů v poslední době viděli. Je skvěle ostrý, detailní a barvy jsou zobarzeny velmi realisticky. Nad displejem je umístěný velmi dobrý elektronický hledáček, přes který se dobře fotografuje, protože má bohaté pokrytí. Vedle displeje se nachází komplexní ovládací panel, který se skládá z hlavního ovladače menu a třech doprovodných tlačítek. Na zadní straně je umístěn taky ovladač zoomu a zbytek ovládacích prvků, jako je například tlačítko uzávěrky a spouštěcí tlačítko najdete na horní straně těla. Při nákupu si můžete zvolit pouze černou barvu a upřímně, jinou barvu si na tomto fotoaparátu neumíme ani představit.

Ricoh GX200 - recenze

Ricoh GX200 - recenze

Nejvyšší rozlišení fotografií při použití všech MPx je 4000 x 3000 pixelů a fotoaparát zvládá taky záznam videa se zvukem, a to v klasickém rozlišení 640 x 480 pixelů při rychlosti 30 snímků za vteřinu (fps). Přístroj používá klasické formáty JPEG a AVI. S rychlostí fotografování jsme byli spokojeni, stejně tak jako s rychlostí v průběhu prohlížení fotografií. Nejvyšší nastavitelnost citlivosti ISO je 1600, ale maximální hranice použitelného nastavení je ISO 400. Kvalita fotografií je na velmi dobré úrovni, jednotlivé barvy jsou realisticky zobrazeny a ostrost je na špičkové úrovni. Na tom má podíl i vestavěná stabilizace obrazu, která odvádí velmi dobrou práci. Integrovaná paměť je samozřejmě malá (54MB), ale fotoaparát obsahuje slot na paměťové karty typu Secure Digital Card a Secure Digital High Capacity. O propojení s počítačem se stará klasické vysokorychlostní rozhranní USB 2.0. Celkově jsme byli s Ricohem GX200 naprosto spokojeni, nabízí špičkový výkon, kvalitní fotografie a velmi dobrý LCD displej. Jediné nevýhody jsou celkový styl, který se nemusí líbit každému a slabší citlivost ISO, které nemůžete kvůli kvalitě fotografií nastavit na vysokou úroveň. Uživatelské rozhranní fotoaparátu je celkem jednoduché, stejně tak jako celková ovladatelnost a nastavení a v tomto ohledu jsme byli taky spokojeni. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 11 tisíc kč.

Ricoh GX200 - recenze

Ricoh GX200 - recenze

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh GX200 - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.