Přeposlat Olympus E-620

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus E-620

17.03.2009 | Martin Valent | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Olympus uvádí nejmenší digitální zrcadlovku E-620 s vestavěnou stabilizací a pokročilými kreativními možnostmi.

Společnost Olympus uvádí nejmenší digitální zrcadlovku E-620 s vestavěnou stabilizací a pokročilými kreativními možnostmi.

Olympus E-620

Olympus E-620 je rozměry malá, ale pro radost z kreativního fotografování stvořená digitální zrcadlovka. Široké kreativní možnosti umožňují ve fotoaparátu přítomné umělecké filtry, jako je např. "Pop Art" filtr, který umocňuje barevné podání a navozuje atmosféru radostných šedesátých let; "Grainy Film" filtr, který svým šumem a monochromatičností evokuje fotografie v jejích začátcích; nebo např. "Pin Hole" filtr, který simuluje fotografování pomocí dírkového fotoaparátu (Camera Obscura). Všechny efekty filtrů si můžete rovnou prohlédnout na otočném 2,7" velikém displeji a to při prohlížení již pořízených fotografií nebo již v režimu živého náhledu (Live View).

Olympus E-620

Další kreativní možností, kterou Olympus E-620 fotografovi přináší, je možnost vícenásobné expozice, kdy lze např. jednoduše pořídit fotografii čerstvě zelených lístků a přes ně pak umístit fotografii dítěte. Režim vícenásobné expozice umožňuje také překrývání již pořízených fotografií a tak máte vždy dostatek času pro Vaši kreativitu.

Olympus E-620

Kvalitní vestavěná stabilizace (IS - Image Stabilization) rozšiřuje fotografické možnosti a pracuje ve třech nezávislých režimech, kdy v prvním režimu je čip fotoaparátu stabilizován jak ve vertikální tak i horizontální rovině, v dalších režimech je to pak již jen stabilizace v jedné z těchto rovin. Různé možnosti stabilizace lze využít např. při panningu (ostrý, rychle se pohybující objekt na rozmazaném pozadí), kdy je nevhodnější druhý režim se stabilizací jen v horizontální rovině. Kvalitní 12,3 mpix Live MOS čip formátu 4/3 (Four Thirds) umožňuje zaznamenání fotografií s výborným dynamickým rozsahem, přesnými barvami a malou mírou šumu. Při každém zapnutí fotoaparátu je čip zbaven prachu pomocí patentovaného systému redukce prachu.

Olympus E-620

Tato digitální zrcadlovka vedle již zmíněných neobvyklých kreativních funkcí nabízí začínajícím a mírně pokročilým fotografům vše, co by si mohli požadovat. Pro začínající je to bohatá nabídka přednastavených režimů, všichni pak ocení nejkratší čas závěrky 1/4000 s. Nejkratší čas synchronizace blesku je dostačujících 1/180 s, samozřejmostí je v kombinaci s vhodným bleskem vysokorychlostní synchronizace až do nejkratší času závěrky nebo jeho bezdrátové ovládání. Hmotnost této funkcemi bohaté digitální zrcadlovky je 521 g bez objektivu, což neobvykle málo a při celodenním se to jistě příjemně projeví. Společnost Olympus rozšiřuje nabídku objektivů a dalšího příslušenství, aby fotografové používající jejich zrcadlovky nebyly nijak omezováni. Pro Olympus E-620 je tak vedle řady velmi kvalitních objektivů dostupný i vertikální grip. Olympus E-620 je kvalitní zrcadlovkou, která uživateli nabízí mimořádně rozsáhlé kreativní možnosti přímo ve fotoaparátu bez nutnosti fotografie dále upravovat v počítači. Na trhu se objeví během května 2009 za cenu kolem 700 USD za samotné tělo.

Olympus E-620

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 7

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Olympus E-620


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.