Přeposlat Samsung WB100 a WB550

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung WB100 a WB550

18.03.2009 | Martin Valent | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Samsung představil dva nové, designově velmi povedené, modely ultrakompaktních fotoaparátů Samsung WB100 a WB550 s možnostmi plně manuálního nastavení a ohniskem začínající na 24 mm (ekv. 35 mm).

Samsung představil dva nové, designově velmi povedené, modely ultrakompaktních fotoaparátů Samsung WB100 a WB550 s možnostmi plně manuálního nastavení a ohniskem začínající na 24 mm (ekv. 35 mm).

Samsung WB100 a WB550

Oba kompakty mají špičkový třípalcový AMOLED displej s rozlišením 460 000 bodů, který má lepší jas a kontrast oproti obvyklým TFT displejům. Oba také umí nahrávat video v HD rozlišení (1280x720 při 30 fps). Velikou výhodou je, že umí nahrávání videa pozastavit, aniž by došlo k jeho ukončení.

Samsung WB100 a WB550

Samsung WB100 je model s pětinásobným optickým zoomem v rozsahu 24-120 mm (ekv. 35 mm). Druhý model Samsung WB550 má, společně se svým předchůdcem WB500, celosvětově první objektiv v kategorii ultrakompaktních fotoaparátů s desetinásobným optickým zoomem začínajícím na ohnisku 24 mm (ekv. 35 mm). Oba modely pak sdílejí stejný způsob stabilizace obrazu Dual Image Stabilisaton, při kterém se využívá výhod optické a digitální stabilizace k docílení ostrých fotografií i za špatných světelných podmínek. Oba pak uživateli nabízejí vedle kreativních režimů také možnost plné kontroly nad snímanou scénou - režimy priority clony a času (S a A) a plný manuál (M). Samsung WB100 pak navíc obsahuje také unikátní rozšířený obrazový režim (Advanced Picture Mode), při kterém fotograf může jemně měnit barevné podání snímku u již nasnímaných fotografií.

Samsung WB100 a WB550

Fotoaparáty pak obsahují také technologii rozpoznávání scény ("Smart Auto" - Scene Recognition), která automaticky vybírá z 11 přednastavených a optimalizovaných nastavení (např. portrét, noční portrét, makro, barevné makro apod.) to nejvhodnější na základě světelných a jiných podmínek. Dalším režimem, který oba fotoaparáty nabízejí, je rozpoznávání obličejů (Face Detection), při kterém se expozice a zaostřování automaticky upravuje podle tváří, které se nacházejí v kompozici snímku. Další režimy pak zabraňují např. zavřeným očím nebo fotografiím bez úsměvů, režim "Beauty Shot" pak dává pokožce jemnější a čistější vzhled. Neobvyklým je pak "Frame Guide" režim, díky kterému již nikdy nebude kvalita Vašich fotografií záviset na šikovnosti cizinců. Při tomto nastavení fotoaparátem nejprve sejmete požadovaný snímek, který se uloží jako šablona, která zajistí, že kdokoli Vás pak správně na fotografii umístí a vyfotí. Zajímavou vlastností, kterou jsou oba kompakty vybaveny je systém chytrého alba (Smart Album), který umožňuje fotografie jednoduše organizovat do Vašich kolekcí. Propracovaná navigace programu fotografie automaticky třídí podle času, obsahu nebo barev.

Samsung WB100 a WB550

Bohaté možnosti těchto kompaktů doplňuje pak režim makro s nejkratší ostřící vzdáleností 5 cm, možnost manuálního ostření a také několik režimů expozice (např. bodové měření), které nejsou u kompaktní fotoaparátů tak časté. Nejkratší čas závěrky je 1/2000 s, nejdelší závisí na použitém režimu (max. 16 x). Nové ultrakompaktní fotoaparáty Samsung WB100 a WB550 patří do kategorie fotoaparátů pro každodenní použití, které si jejich uživatelé velmi rychle oblíbí. Nabízejí dostatečné možnosti nastavení a neomezují kreativitu fotografů. Na trh přijdou během dubna 2009 v ceně kolem 9 000,- Kč za WB550, WB100 bude o něco levnější za cenu kolem 7 500,- Kč.

Samsung WB100 a WB550

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung WB100 a WB550


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.