Přeposlat Fujifilm FinePix S1000fd

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm FinePix S1000fd

16.03.2009 | Martin Valent | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Fujifilm představila digitální fotoaparát s 12x optickým zoomem, 10mpix čipem a rozšířenými funkcemi pro začínající i pokročilé fotografy.

Společnost Fujifilm představila digitální fotoaparát s 12x optickým zoomem, 10mpix čipem a rozšířenými funkcemi pro začínající i pokročilé fotografy. Fujifilm FinePix S1000fd obsahuje velmi kvalitní 12x optický zoom v rozsahu 33-396 mm (ekv. 35 mm) se světelností f 2,8 na širokém a f 5,0 na dlouhém konci. Tento objektiv ostří již od 2 cm v režimu Super Macro. 10mpix CCD čip umožňuje pořízení snímků v max. rozlišení 3648 x 2432 px (ISO 64-1600) nebo 2048 x 1536 px při ISO 3200. Záznam videa je pak možný v max. rozlišení 640 x 480 px (30 fps), nicméně při nahrávání videa není možno používat zoom fotoaparátu. Takto velký rozsah ohniska a citlivosti jistě všichni fotografové ocení.

Fujifilm FinePix S1000fd

Nově představený režim Panorama (Panorama Shooting Mode) umožňuje složení tří po sobě jdoucích snímků (rozlišení 3 mpix) do jedné výsledné panoramatické fotografie. Přítomna je také technologie rozpoznávání obličejů (Face Detection Technology), která zabraňuje nevhodně exponovaným fotografiím s lidmi. Zároveň dokáže přeostřovat na pohybující se tváře a tak zajistit ostrý snímek. Navíc je zde i funkce k odstranění efektu červených očí, které velmi často portrétní fotografie ničí. Ta odstraňuje tento efekt ze všech očí na snímku a využívá výše zmíněné technologie rozpoznávání obličejů.

Fujifilm FinePix S1000fd

Obrazová stabilizace (Picture Stabilisation Mode) využívá nárůstu citlivosti (ISO) a v kombinaci s vysokorychlostní závěrků zabraňuje rozmazaných snímkům. Klasická optická stabilizace by byla mnohem vhodnější. Pro nadšené fotoamatéry jsou zde vedle čtrnácti kreativních režimů přítomny také režimy priority clony (A), času (S) a plného manuálu (M). Vysokorychlostní snímání je zde dostupné v několika režimech, které se liší množstvím a rozlišením snímků. Maximálně tři fotografie v plném rozlišení jsou snímány rychlostí 1,4 fps, při rozlišení 5 mpix je to již šest snímků rychlostí 3,3 fps a nejnižší 2mpix rozlišení umožňuje pořídit 15 fotografií při 7,5 fps.

Fujifilm FinePix S1000fd

Jako u všech digitálních kompaktů, je i u FinePix S1000fd přítomný režim makro a super makro, který umožňuje ostření již od 2 cm na širokém a od 1 m na dlouhém konci ohniska. Bohužel zde není možnost manuálního ostření, což v podstatě nevadí, protože absence optického hledáčku je v této situaci opravdu zásadní. Elektronický hledáček, kterým je tento fotoaparát vybaven, má rozlišení 200 000 bodů a tak pro fotografování bude jistě příjemnější 2,7palcový displej s rozlišením 230 000 pixelů. Měření expozice je zde realizováno pomocí 64 měřících zón a dává tak velmi spolehlivé výsledky ve většině situací. Uživatele jistě potěší přítomnost slotu nejen pro xD karty, ale také pro SD/SD-HC karty. Napájení fotoaparátu je řešeno čtyřmi klasickými tužkovými (AA) baterie, které jsou dostupnější a cenově příznivější než mnohdy přítomné značkové akumulátory. Velikostně je Fujifilm FinePix S1000f fotoaparátem patřícím do střední kategorie kompaktů, jeho hmotnost je 325 g. Vše však vynahražuje 12x optický zoom. Fujifilm FinePix S1000fd dobře zpracovaným kompaktním digitálním fotoaparátem, který svému uživateli poskytne pokročilé možnosti nastavení a výrazně neomezí kreativitu fotografa. Jen zamrzí absence optické stabilizace a méně široký rozsah zoomu. Fotoaparát je již na trhu za cenu kolem 4 500,- Kč.

Fujifilm FinePix S1000fd

Fujifilm FinePix S1000fd

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm FinePix S1000fd


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.