Přeposlat Sony CyberShot DSC-H20

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony CyberShot DSC-H20

20.03.2009 | Martin Valent | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nedávno představeným digitálním fotoaparátem společnosti Sony je model DSC-H20, který svému majiteli může nabídnout 10x optický zoom a „chytrý režim“ pro kvalitní fotografie za všech podmínek.

Nedávno představeným digitálním fotoaparátem společnosti Sony je model DSC-H20, který svému majiteli může nabídnout 10x optický zoom a „chytrý režim“ pro kvalitní fotografie za všech podmínek. Sony CyberShot DSC-H20 nabízí 10násobný optický zoom Carl Zeiss v rozsahu 38-380 mm (ekv. 35 mm) při světelnosti f 3,5 na širokém a f 4,4 na dlouhém konci, menší světelnost při použití širokého ohniska přeci jen zamrzí. Naopak velmi potěší kvalitní optická stabilizace, kterou společnost Sony s úspěchem používá u digitálních zrcadlovek Sony Alpha. Zaostřování je zde možné od 2 cm při širokém ohnisku a je možno si vybrat mezi automatickým a krokovým zaostřováním (0,5/1,0/3,0/7,0 m). Optiku fotoaparátu doplňuje 10,1mpix Super HAD CCD čip s maximálním rozlišením 3648 x 3736 pixelů a možností nastavení citlivosti 80-3200 ISO.

Sony CyberShot DSC-H20

Fotoaparát je vybaven režimem "chytrého rozpoznání obrazu" (Intelligent Scene Recognition), který v sobě zahrnuje několik obvykle samostatných technologií. Tento chytrý režim umí rozpoznávat jednotlivé obličeje a lze nastavit, který z obličejů je pro snímanou scénu ten nejdůležitější, a ten pak bude rozhodujícím pro výsledné nastavení. Navíc umí rozpoznat, zda má fotografovaný subjekt zavřené oči a také snižuje riziko rozmazání při horších světelných podmínkách. Na základě analýzy fotografované scény pak tento chytrý režim mění zaostření, vyvážení bílé a výkon blesku. Zároveň umí pořídit dva snímky rychle za sebou a vybrat ten, na kterém má subjekt méně zavřené oči. Tento režim vhodně doplňuje technologie rozpoznání úsměvu (Smile Shutter), která umožňuje pořídit snímek ve chvíli, kdy se v záběru vyskytne úsměv. Samozřejmostí je přítomnost několika přednastavených režimů (krajina, ohňostroj, sport, pod vodou apod.), navíc je zde možnost programové automatiky a také plně manuálního nastavení.

Sony CyberShot DSC-H20

Vedle fotografických funkcí nabízí Sony CyberShot DSC-H20 také možnost záznamu videa v HD rozlišení 1280 x 720 px při 30 fps (formát MPEG4). Zda bude možno při nahrávání videa využívat výhod optické stabilizace a 10násobného zoomu, není dosud zřejmé. Sony CyberShot DSC-H20 obsahuje také některé editovací a retušovací funkce přímo ve fotoaparátu. Je to především redukce červených očí a také správa fotografií podle data nebo vytvořených alb. Velikostně se jedná o opravdu kompaktní fotoaparát (107 x 69 x 47 mm) a při hmotnosti 250 g Vás v kapse nebude tížit. Pro ukládání fotografií slouží jako u všech fotoaparátů Sony karty Memory Stick.

Sony CyberShot DSC-H20

Pořízené fotografie je možno si prohlédnout na kvalitním 3palcovém displeji s rozlišením 230 400 bodů. Překvapí nepřítomnost jakéhokoli hledáčku, a tak při komponování musíte využívat jen displej, což v podstatě vůbec nevadí, protože elektronické hledáčky u fotoaparátů této kategorie nepřináší dobrý komfort při fotografování. Sony CyberShot DSC-H20 je kvalitním počinem společnosti Sony a jeho cílovou skupinou jsou začínající fotografové, kterým může nabídnout opravdu velmi mnoho. Cena by se při dubnovém uvedení na trh měla pohybovat kolem 5500,- Kč včetně DPH.

Sony CyberShot DSC-H20

Sony CyberShot DSC-H20

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 7

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony CyberShot DSC-H20


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.