Přeposlat Nikon Coolpix L19 a L20

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix L19 a L20

23.03.2009 | Martin Valent | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dva nové kompaktní digitální fotoaparáty společnosti Nikon byly před nedávnem uvedeny na trh. Nikon L19 a Nikon L20 nabídnou svému majiteli nejen základní fotografické funkce v příjemném designu.

Dva nové kompaktní digitální fotoaparáty společnosti Nikon byly před nedávnem uvedeny na trh. Nikon L19 a Nikon L20 nabídnou svému majiteli nejen základní fotografické funkce v příjemném designu. Nikon L19 a Nikon L20 jsou si navzájem velmi podobné, liší se ve velikosti a rozlišení snímacího čipu L19 - 1/2,5" a 8 mpix (max. rozlišení 3264 x 2448 px) versus L20 - 1/2,33" a 10 mpix (max. rozlišení 3648 x 2736 px). Rozdílům odpovídá jiný rozsah ohnisek 3,6násobného optického zoomu (ekv. 35 mm): L19 41-145 mm a L20 38-136 mm. Dále se oba fotoaparáty liší ve velikosti displeje s rozlišením 230 000 bodů (L19 - 2,7 palce versu. L20 - 3,0 palce).

Nikon Coolpix L19 a L20

Naopak oba kompakty sdílí povedený design v modrém, červeném nebo černém provedení. Rozměrově jsou také shodné (96,5 x 61 x 29 mm) a nepatrně se liší hmotností 130 vs. 135 g. Protože se jedná o velmi jednoduché kompaktní fotoaparáty, nelze od nich očekávat obrovské množství funkcí a nastavení. Nicméně i přes svoji jednoduchost můžou nabídnout poměrně hodně.

Nikon Coolpix L19 a L20

Asi nejzajímavějším je přítomnost několika režimů pro snadné snímání. Je to především "jednoduchý režim auto" (Easy Auto Mode) s "automatickým výběrem scénického režimu" (Scene Auto Selector), který na základně analýzy okolních podmínek upraví nastavení fotoaparátu pro nejvhodněji exponované snímky. Vedle tohoto základního režimu jsou zde přítomny funkce "chytrého portrétového systému" (Nikon's Smart Portrait System). Je to především "redukce červených očí", která automaticky odstraňuje tento efekt ze snímků; "rozpoznávání obličejů" (Face-Priority AF), která umožňuje rozpoznat a upravit zaostření až podle dvanácti obličejů na snímku; "Smile Mode" pro zachycení úsměvů a "funkce rozpoznání mrknutí" (Blink Warning), kdy se na displeji objeví varování, že fotografovaný subjekt stihnul mrknout.

Nikon Coolpix L19 a L20

Vše doplňuje obrazová stabilizace (Motion Detection), která automaticky mění rychlost závěrky a hodnotu citlivosti ISO (64-1600). D-Lighting upravuje jas v tmavých a velmi světlých částech snímku, kde by jinak došlo ke ztrátě detailů. Zpracování snímků vykonává kvalitní EXPEED obrazový procesor. Nikon L19 a Nikon L20 nabízejí jen tři expoziční režimy - auto, scénický režim a výše zmíněný "režim automatického výběru nastavení". Naštěstí je zde přítomna široká škála scénických režimů a tak by kreativita neměla být výrazněji potlačována (např. ohňostroj, sport, západ slunce, jídlo, panorama, krajina, makro, muzeum apod.).

Nikon Coolpix L19 a L20

Vedle fotografických funkcí je zde možnost záznamu ozvučeného videa do VGA do rozlišení (640 x 480 pixelů). Vnitřní 20MB paměť doplňuje slot pro SD/SDHC karty. Výhodou je napájení fotoaparátu, které je realizováno pomocí dvou tužkových baterií (AA) a výrobce uvádí, že při použití nabíjecích tužkových baterií by mělo být možno pořídit až 630 snímků. Nové kompaktní fotoaparáty Nikon Coolpix L19 a L20 nenabídnou překvapivé a nedostižné funkce, ale umí to, co se po nich požaduje - pořízení kvalitních snímků za rozličných podmínek. Oba kompakty by se na trhu měli brzy objevit za cenu 2800 a 3300 Kč.

Nikon Coolpix L19 a L20

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 5

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon Coolpix L19 a L20


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.