Přeposlat Panasonic Lumix TZ7

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Lumix TZ7

24.03.2009 | Martin Valent | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Digitální kompakt Panasonic Lumix TZ7 kombinuje výhody fotoaparátu a kamery a tak svému majiteli nabízí skutečně univerzální nástroj pro každou situaci.

Digitální kompakt Panasonic Lumix TZ7 kombinuje výhody fotoaparátu a kamery a tak svému majiteli nabízí skutečně univerzální nástroj pro každou situaci. Panasonic Lumix TZ7 je vybaven kvalitním 12násobným objektivem od společnosti LEICA, který pokrývá ohnisko 25-300 mm (ekv. 35 mm). Samotný objektiv se skládá z deseti prvků v osmi skupinách včetně dvou členů s nízkým rozptylem a dvěma asférickými čočkami. Světelnost je f 3,3 na širokém a f 6,3 na dlouhém konci a patří spíše k průměru v této kategorii. Naštěstí je o něco menší světelnost kompenzována přítomností kvalitní optické stabilizace (O.I.S.), se kterou má společnost Panasonic již dlouholeté zkušenosti.

Panasonic Lumix TZ7

Panasonic Lumix TZ7 má 12mpix CCD čip s maximálním rozlišením 10 mpix a možností záznamu v poměrech stran 4:3, 3:2 a 16:9. Navíc režim "Multi Aspects" umí pořídit snímek ve všech třech poměrech zároveň a Vy si pak vyberete ten, který se Vám nejvíce líbí. Obrazový záznam je zpracováván novou verzí obrazového procesoru Venus Engine HD, který se postará o kvalitní a rychlý záznam fotografií i videa. Jednoduché pořízení kvalitních fotografií řídí "chytrý režim" (Intelligent Auto), který upravuje nastavení fotoaparátu v závislosti na okolních podmínkách a je doplněn o funkci rozpoznávání obličejů (Face Detection), u které je možno do paměti uložit známé obličeje, které pak budou při ostření a nastavování expozice upřednostňovány. Funkce chytré expozice (Intelligent Exposure) průběžně hlídá přepálené nebo podexponované oblasti fotografie. Režim chytrého rozpoznávání scén (Intelligent Scene Selector) pak automaticky přepíná mezi několika režimy pro optimální expozici. Celkem je zde přítomno 27 přednastavených kreativních režimů pro fotografování.

Panasonic Lumix TZ7

Při pořizování videa je zde možnost využít formátu AVCHD Lite, který je pro záznam mnohem vhodnější než obvyklý formát Motion JPEG, oproti kterému je až dvakrát velikostně úspornější a nabízí tři úrovně kvality záznamu: SH (17 Mbps), H (13 Mbps) a L (9 Mbps) při maximálním rozlišení 1280 x 720 pixelů při 60p. Velmi potěší přítomnost stereomikrofonu s funkcí omezující šum okolí a vzorkováním zvuku 48 kHz. Navíc můžete využívat výhod integrované optické stabilizace, 12násobného optického zoomu a také chytrý režim (Intelligent Auto), chytré rozpoznávání scén (Intelligent Scene Selector) nebo rozpoznávání obličejů (Face Detection). Všechny se chovají stejným způsobem jako při fotografování a je zde možnost výběru ze 17 přednastavených kreativních režimů.

Panasonic Lumix TZ7

Pro kvalitní prohlížení nasnímaných fotografií a pro snadnou kompozici je Panasonic Lumix TZ7 vybaven třípalcovým displejem s vysokým rozlišením 460 000 bodů. Jeho jas je pro lepší zřetelnost automaticky upravován v jedenácti krocích podle hladiny okolního světla. Při prohlížení máte na výběr fotografie, videa nebo obě kategorie a také je zde možnost připojení k TV přes mini HDMI kabel. Rozměry TZ7 jsou 103 x 60 x 33 mm a hmotnost bez baterie činí 206 g a tak je ideálním pro každodenní nošení. Panasonic Lumix TZ7 je výborným digitálním kompaktem, který nabízí zajímavou kombinace fotoaparátu a kamery s možností nahrávat videa v HD rozlišení, kvalitním 12násobným zoomem a optickou stabilizací. Fotoaparát je již na trhu za cenu lehce pod 10 000 Kč.

Panasonic Lumix TZ7

Panasonic Lumix TZ7

Panasonic Lumix TZ7

Panasonic Lumix TZ7

Panasonic Lumix TZ7

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 6

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic Lumix TZ7


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.