Přeposlat Canon EOS 50D - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS 50D - recenze

11.05.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na výbornou digitální zrcadlovku Canon EOS 50D, která nahrazuje velmi populární model 40D. Spoustu věcí mají tito dva sourozenci podobných, ale modernější 50D má samozřejmě i něco navíc.

V dnešní recenzi se podíváme na výbornou digitální zrcadlovku Canon EOS 50D, která nahrazuje velmi populární model 40D. Spoustu věcí mají tito dva sourozenci podobných, ale modernější 50D má samozřejmě i něco navíc.

Canon EOS 50D - recenze

Canon EOS 50D - recenze

Po designové stránce není tento model ničím výjimečný, jedná se zkrátka o klasickou zrcadlovku, ale použité materiály jsou velmi kvalitní a díky bytelnému tělu se drží dobře i v jedné ruce. I když musíte mít sílu, protože 50D působí a váží skoro jako malý tank, hlavně ve srovnání s modelem Rebel XSi. Kompletní rozměry tohoto fotoaparátu jsou 10.66 x 14.48 x 6.37 cm a hmotnost činí 811 g. Hmotnost i rozměry ale dávají pocit robustnosti a bytelné konstrukce. Canon EOS 50D jsme testovali se dvěma objektivy, a sice s EF-S 18-55mm a EF-S 55-250mm. Stejně jako většina zracadlovek, i tento model je náročnější na ovládání a bez pečlivého pročtení manuálu se do něj vůbec nepouštějte. A i tak se budete mít pořád co učit a budete nacházet stále nové věci. Na zadní straně je umístěný LCD displej s úhlopříčkou 3 palce (stejný je i u předchůdce 40D), který je příjemně ostrý, detailní a celkově se nám zamlouval po všech směrech. Nad displejem najdete skvělý optický hledáček a doslova celé tělo fotoaparátu je obsypáno tlačítky, které jsou ale dobře přístupné a používají se bez problémů.

Canon EOS 50D - recenze

Canon EOS 50D - recenze

Canon EOS 50D - recenze

Tento model se nabízí s obrazovým snímačem s nejvyšším rozlišením 15.1 MPx, což už samo o sobě zaručuje skvělou ostrost a detailnost fotografií, i když, jenom o rozlišení to samozřejmě není. Jakmile tento fotoaparát jednou spustíte, věci naberou příjemně rychlý spád. S rychlostí jsme byli více než spokojeni a po stisku spouštěcího tlačítka zvládnete zaostřit a pořídit první fotografii zhruba za 0.63 s. Při fotografování jsme byli schopni pořídit fotografii za 0.1s (při použití předostření) a za 0.3 s, pokud jsme předostření nepoužili. Nejvyšší rozlišení fotografií při použití 15.1 MPx je 4752 x 3168 pixelů a líbila se nám nízká úroveň šumu i při použití vysoké hodnoty nastavení citlivosti ISO.

Canon EOS 50D - recenze

Canon EOS 50D - recenze

Kvalita fotografií je podle očekávání naprosto skvělá, hlavně fotografie pořízené na denním světle vypadaly úplně bezchybně a vynikla na nich jak ostrost, tak realistické zobrazení barev a vysoká úroveň detailů. Příjemný bonus je HDMI port, díky kterému si můžete pořízené fotografie prohlížet přímo na vašem televizoru. Bohužel, fotoaparát nepodporuje systém Consumer Electronic Control, což je možnost jeho ovládání prostřednictvím dálkového ovladače od televizoru. Stejně jako většina zrcadlovek, ani tato nepodporuje záznam videa a pokud se bez této vlastnosti neobejdete, budete muset sáhnout například po modelu Canon EOS 5D Mark II, který je ale takřka dvakrát tak drahý. Moc věcí, na které bysme si mohli u zrcadlovky Canon EOS 50D stěžovat, tu skutečně není. Nabízí bleskovou rychlost, špičkovou kvalitu fotografií, výborný LCD displej a HDMI port. Možná mohla být trochu menší a její cena také není nejnižší, pohybuje se okolo 26 tisíc Kč.

Canon EOS 50D - recenze

0

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon EOS 50D - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.