Přeposlat Panasonic Lumix DMC-FS25 - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Lumix DMC-FS25 - recenze

24.06.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nový kompaktní fotoaparát Panasonic Lumix DMC-FS25 nabízí hned několik skvělých vlastností, kterými si nás celkem získal. Poskytuje velmi dobrou kvalitu obrazu, velký LCD displej a dobou životnost baterie.

Nový kompaktní fotoaparát Panasonic Lumix DMC-FS25 nabízí hned několik skvělých vlastností, kterými si nás celkem získal. Poskytuje velmi dobrou kvalitu obrazu, velký LCD displej a dobou životnost baterie.

Panasonic Lumix DMC-FS25 - recenze

Po designové stránce se jedná o povedený model, tělo je příjemně malé a použité materiály celkem kvalitní, takže fotoaparát působí v ruce hodnotným dojmem. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 2.18 x 9.7 x 5.79 cm a hmotnost činí 127 g, takže ho bez problémů umístíte do kapsy od kalhot a budete vždy a všude připraveni fotografovat. Panasonic Lumix FS25 se nabízí s obrazovým snímačem s nejvyšším rozlišením 12 MPx a skvělým objektivem Leica s 5x optickým a 4x digitálním zoomem. To jsou na kompakt velmi dobré a určitě nadprůměrné hodnoty. Na zadní straně je umístěný LCD displej s úhlopříčkou obrazu 3 palce, který nejvíc vyniká svou ostrostí, detailností a zabírá takřka celou zadní stranu. Na optický hledáček tu už proto nezbylo místo, ale to nám nevadilo, protože displej má slušné pokrytí a dobře se přes něj fotografuje. Vedle displeje se nachází velikostně celkem malý ovládací panel skládající se z velkého středového tlačítka a čtyř doprovodných ovládacích prvků. Na zadní straně je umístěné také tlačítko pro přepínání mezi fotografováním a nahráváním videa. Zbytek ovládacích prvků je na horní straně těla, všechny jsou bez problémů přístupné, což výrazně ulehčuje použití tohoto modelu pouze jednou rukou. I když, tlačítka mohly být o trochu větší, zdály se nám až moc titěrné. S nastavením fotoaparátu jsme neměli vůbec žádné problémy, systém menu je jednoduchý, přehledný a pokud už máte za sebou zkušenost s podobným modelem, budete určitě také bez problémů.

Panasonic Lumix DMC-FS25 - recenze

Panasonic Lumix DMC-FS25 - recenze

O kvalitu fotografií se stará optická stabilizace obrazu a mezi další výbavu patří například systém AF Tracking mode a Intelligent Auto, který výrazně ulehčuje nastavení před fotografováním. Najdete tu také 21 přednastavených módů, jako je například Sport, Sunset nebo Fireworks. Tento model zvládá samozřejmě také záznam videa se zvukem, a to v nejvyšším rozlišení 848 x 480 pixelů při rychlosti 30 snímků za vteřinu (fps), což nás příjemně překvapilo. Bohužel, v průběhu natáčení videa nemůžete používat optický zoom. Integrovaná paměť není největší, ale fotoaparát obsahuje slot na paměťové karty typu MMC, SD Memory Card a SDHC Memory Card, takže na nedostatek místa si určitě nebude nikdo stěžovat. Velmi se nám líbila životnost baterie, Panasonic zvládne na jedno nabití pořídit až 320 snímků což je opravdu skvělý výsledek, protože většina kompaktů v této cenové relaci zvládne tak možná 250 snímků na plné nabití baterie. S rychlostí jsme byli také spokojeni, fotoaparát se svižně spouští, prodleva uzávěrky je celkem malá a prodleva mezi jednotlivými fotografiemi je také na příjemné úrovni. S kvalitou fotografií jsme byli naprosto spokojeni, ve své cenové relaci zvládá FS25 jedny z nejlepších fotografií. Vynikla hlavně jejich ostrost, detailnost a realistické zobrazení barev. To samé platí i pro kvalitu videa, kromě již zmíněného rozlišení 848 x 480 pixelů si můžete vybrat ještě z 640 x 480 pixelů nebo z 320 x 240 pixelů, které jsou velikostně o poznání méně náročně, ale také hůře kvalitní.

Panasonic Lumix DMC-FS25 - recenze

Panasonic Lumix DMC-FS25 - recenze

Panasonic Lumix DMC-FS25 je nadprůměrný kompaktní fotoaparát, který nabídne za cenu okolo 6200 Kč skvělou kvalitu fotografií, videí a dobrou životnost baterie. Výbava je na slušné úrovni a jediná větší nevýhoda tak byla malé ovládací tlačítka, které by mohly dělat problémy uživatelům s většími prsty.

Panasonic Lumix DMC-FS25 - recenze

~i8

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic Lumix DMC-FS25 - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.