Přeposlat Nikon Coolpix L19 - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix L19 - recenze

03.07.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na relativně nový kompaktní fotoaparát od Nikonu s označením Coolpix L19. Výbavou i jednoduchým ovládáním je tento model zaměřený hlavně na začínající uživatele, ale určitě jím nepohrdnou ani ti více zkušení.

V dnešní recenzi se podíváme na relativně nový kompaktní fotoaparát od Nikonu s označením Coolpix L19. Výbavou i jednoduchým ovládáním je tento model zaměřený hlavně na začínající uživatele, ale určitě jím nepohrdnou ani ti více zkušení.

Nikon Coolpix L19 - recenze

Začneme jako vždy designem. Ten se celkem povedl, líbila se nám hlavně přehlednost těla a dobré rozmístění ovládacích prvků. Rozměry 96.5 x 61 x 29 mm a hmotnost 130g jsou velmi příjemné, takže tento model můžete nosit i v kapse a nebude vám nijak překážet. Tento model se nabízí s obrazovým snímačem s nejvyšším rozlišením 8 MPx a objektivem s 3.6x optickým zoomem, což jsou na dnešní dobu možná trochu horší hodnoty, ale v žádném případě nemusí znamenat horší kvalitu fotografií. Na zadní straně se nachází průměrný LCD displej s úhlopříčkou 2.7 palců, který zobrazuje 230 tisíc bodů. Není sice nejostřejší ani nejdetailnější, ale pro potřeby většiny uživatelů by měl stačit. Optický hledáček tu chybí, takže se budete muset při fotografování spolehnout pouze na displej. Ten má sice dostatečné pokrytí, ale na přímém slunečním světle je hůře čitelný, což by mohl být trochu problém. Vedle displeje je umístěný přehledný ovládací panel, který se skládá z kruhového ovladače a dvou doprovodných tlačítek. Na zadní straně se nachází také ovladač zoomu, zbytek tlačítek je na horní straně těla. Všechny ovládací prvky jsou dobře přístupné a tlačítka jsou tak akorát velká, takže ovládání jednou rukou je celkem bezproblémové. Uživatelské rozhraní přesně odpovídá zaměření tohoto modelu, je jednoché a určitě ho zvládnete i bez pročítání manuálu.

Nikon Coolpix L19 - recenze

Nikon Coolpix L19 - recenze

Nejvyšší možné rozlišení fotografií je 3264 x 2448 pixelů a i tento model zvládne natáčení videa se zvukem. Tentokrát v nejvyšším rozlišení 640 x 480 pixelů při rychlosti 30 snímků za vteřinu. Pro úsporu místa si můžete vybrat i rozlišení 320 x 240 pixelů při stejné rychlosti. Tento model je překvapivě dobře vybavený, co se týče systémů zaměřených na kvalitu fotografií. Systém Face Detection zvládne zaměřit naráz až 12 obličejů a najdete tu také stabilizaci obrazu, tentokrát pod označením Motion Detection. Oba systémy fungují velmi dobře a stojí za slušnou kvalitou fotografií. Při fotografování můžete použít jeden ze 16 přednastavených scénických módů a samozřejmě tu najdete i mód Auto, který výrazně ulehčí nastavení před fotografováním. Velmi dobrý mód Macro funguje už od 5 cm a k dispozici jsou dokonce i tři módy pro natáčení videa se zvukem. O propojení s počítačem se stará USB port a díky video výstupu si můžete fotogafie z tohoto modelu prohlížet přímo na vašem televizoru. Integrovaná paměť 20 MB je spíše nedostatečná a proto se co možná nejdříve podívejte po nějaké paměťové kartě, tento model podporuje karty typu SDHC a Secure Digital. Kvalita fotografií je překvapivě dobrá, menší rozlišení snímače vůbec nevadí a líbila se nám slušná ostrost a celkem realistické zobrazení barev. Kvalita videa je lehce podprůměrná, na trhu je spousta kompaktů, které umí videa daleko lépe, ale když veznete v potaz zaměření tohoto modelu na začátečníky, tak videa nejsou problém. Rychlost fotoaparátu a prodleva uzávěrky je slušná a nijak výrazně se neliší od podobných kompaktů.

Nikon Coolpix L19 - recenze

Nikon Coolpix L19 - recenze

Nikon Coolpix L19 je celkem slušný základní kompakt, který nás potěšil dobrou výbavou, kvalitními fotografiemi a příjemným ovládáním. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 2800 Kč.

Nikon Coolpix L19 - recenze

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon Coolpix L19 - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.