Přeposlat Sigma DP2 - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sigma DP2 - recenze

28.08.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na trochu zvláštní kompaktní fotoaparát od společnosti Sigma, a sice na model DP2. Jedná se o celkem stylový a také drahý model, který vyniká hlavně skvělou kvalitou fotografií, ale také většími rozměry.

V dnešní recenzi se podíváme na trochu zvláštní kompaktní fotoaparát od společnosti Sigma, a sice na model DP2. Jedná se o celkem stylový a také drahý model, který vyniká hlavně skvělou kvalitou fotografií, ale také většími rozměry.

Sigma DP2 - recenze

Po designové stránce se jedná opravdu o stylový model, vypadá tak trochu retro a tělo je vyrobeno z kvalitních materiálů, což jsme ocenili. Bohužel, kompletní rozměry tohoto kompaktu jsou trochu větší, než jsme čekali (5.84 x 11.43 x 5.58 cm) a hmotnost 260 g také nepatří mezi nejnižší. Takže umístění do kapsy od kalhot je tak trochu problém, ale na druhou stranu, fotoaparát působí bytelným dojmem a dobře padne do ruky. Tento model se nabízí s obrazovým snímačem s nejvyšším rozlišením 4.6 MPx a postrádá jakýkoliv optický zoom. To může někoho možná zarazit, ale díky unikátnímu snímači je kvalita fotografií skutečně špičková a menší rozlišení na ni nemá takřka vůbec žádný vliv. Na zadní straně se nachází LCD displej s úhlopříčkou 2.5 palce, který zvládne zobrazit 230 tisíc bodů. Jestli nás něco na tomto fotoaparátu zklamalo, tak to byl právě displej. Na to, jak je malý, je nedostatečně ostrý a detailností také nepřekypuje. Na zadní straně už místo na hledáček nezbylo a to i přes to, že displej je tu doslova utopený a při fotografování se budete muset spolehnout pouze na displej. Jeho čitelnost a pokrytí je naštěstí celkem slušné. Vedle displeje se nachází jednoduchý a přehledný ovládací panel, který se skládá z kruhového ovladače a pěti doprovodných ovládacích tlačítek. Líbilo se nám uživatelské rozhraní, které je po grafické stránce celkem povedené.

Sigma DP2 - recenze

Sigma DP2 - recenze

Na druhou stranu je ale trochu nepřehledné a možná budete potřebovat manuál, abyste se v něm vyznali. Jedna z nejlepších věcí na tomto modelu je unikátní snímač Foveon X3, který je hodně velký a většinou ho najdete pouze na drahých zrcadlovkách. Jak už jsme se zmínili, tento snímač zvládne fotografovat v rozlišení pouze 4.6 MPx, což je dáno tím, že používá oddělené pixely pro zachycení červeného, modrého a zeleného světla, zatímco tradiční snímače zachycují tyto barvy zároveň. I přesto, že je kvalita fotografií na úrovni zrcadlovek, rychlost fotoaparátu už tak dobrá není. První fotografie od stisku spouštěcího tlačítka se dočkáte po nekonečných 5.67 sekundách a prodleva mezi jednotlivými fotografiemi je 3.49 s, což také není žádná sláva. Prodleva uzávěrky je dokonce ještě horší a činí 1.2 s, pro srovnání, standardní zrcadlovky mají tuto prodlevu zhruba 0.1s. Tohle všechno ale určitě rychle zapomenete, jakmile pořídíte první fotografii. Jejich kvalita je skutečně špičková a v kategorii kompaktů se jí nemůže rovnat žádný model. Zobrazení barev, detailnost, ostrost, to všechno je na opravdu top úrovni a nejlepších výsledů dosahuje fotoaparát při fotografování za ideálních světelných podmínek. Nejvyšší rozlišení fotografií je 2640 x 1760 pixelů a bohužel budete ochuzeni o záznam HD i SD videa. Integrovaná paměť je celkem malá a najdete tu slot na paměťové karty SDHC.

Sigma DP2 - recenze

Sigma DP2 - recenze

Sigma DP2 je opravdu zajímavý a zvláštní model. Je vybavený špičkovým snímačem, který najdete pouze u zrcadlovek a ten je umístěný v tak trochu retro tělu. Vzhled se nám opravdu líbil a nejlepší vlastnost tohoto modelu je určitě dokonalá kvalita fotografií. Samozřejmě má i své nevýhody, jako je absence optického zoomu nebo záznamu HD i SD videa, ale vše bylo podřízeno snímači Foveon X3. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 16 tisíc Kč.

Sigma DP2 - recenze

Sigma DP2 - recenze

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sigma DP2 - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.