Přeposlat Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1

28.08.2009 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kompakty společnosti Sony byly dosud známé slušným množstvím dostupných funkcí, ale také nepříliš dobrými výkony při špatném osvětlení. To druhé by měly změnit dva nově představené modely Cyber Shot DSC-TX1 a DSC-WX1.

Kompakty společnosti Sony byly dosud známé slušným množstvím dostupných funkcí, ale také nepříliš dobrými výkony při špatném osvětlení. To druhé by měly změnit dva nově představené modely Cyber Shot DSC-TX1 a DSC-WX1.

Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1

Pomoci by jim v tom měl nový 1/2,4" CMOS snímač Exmor R s rozlišením 10,2 megapixelů, který by měl být dvakrát citlivější než dosud u těchto fotoaparátů používaný typ – dosažitelná citlivost ISO má hodnotu 3200. Díky tomu budete moci snáze a lépe zachytit emotivní atmosféru teplých letních večerů nebo setkání s přáteli v úsporně osvětlených kavárnách, čemuž by měl pomoci i obrazový procesor BIONZ. Nejde ovšem o úplnou novinku, stejnou technologii již Sony použila u ultrazoomu DSC-HX1. V oblasti kompaktů tohoto výrobce se však objevuje poprvé a měla by pomoci dotáhnout se na konkurenční Samsung ST550 nebo na modely Fujifilm. K dispozici mají oba modely systém optické stabilizace Optical SteadyShot a shodují se i v otázce kontinuálního snímání, které zvládají rychlostí 10 snímků za vteřinu a vyprodukují tímto způsobem až 10 fotografií v plném rozlišení.

Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1

Oba modely mají inteligentní 9bodový systém automatického zaostřování s možností přepnout na ostření vyvážené na střed a bodové a obdobně je tomu u exponometrického systému, ktyrý nabízí měření vícezónové, vyvážené na střed a bodové. Fotografovat je možno v komfortním inteligentním automatickém režimu nebo ve zjednodušeném automatickém programu Easy. Na výběr jsou scénické režimy, ale k dispozici je i flexibilní Program AE s možností uživatelsky ovlivnit parametry expozice a také Smile Shutter - automatická expozice při detekci úsměvu s možností nastavit “míru úsměvu”. Nechybí ani funkce, které nás zaujaly u modelu Cyber Shot HX1: Sweep Panorama pro plynulá široké panoramatické záběry (256˚ u modelu WX1 a 185˚ u TX1), dále funkce Hand-held Twilight pro fotografování z ruky za soumraku, která zkombinuje 6 sériově vyfotografovaných políček do jednoho optimalizovaného snímku s výrazně nižší hladinou šumu při špatných světelných podmínkách, a konečně Anti Motion Blur s redukcí rozmazání pohybem pro fotografování rychle se pohybujících objektů při špatném osvětlení s obdobným snížením obrazového šumu.

Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1

V této souvislosti přináší Sony další zajímavou novinku, speciálně určenou právě na již zmíněné večírky, srazy a setkání s přáteli, posezení s rodinou na dovolené nebo při slavnostních příležitostech. Aby mohl být snadno zachycen i samotný fotograf, je možno oba nové kompakty použít ve spojení se zařízením Party-shot IPT-DS1, které funguje jako „osobní fotograf“ a pořizuje záběry zcela automaticky. Použití je snadné - fotoaparát Cyber-shot TX1 nebo WX1 vložíte do dokovací stanice a vše ostatní se děje automaticky. IPT-DS1 natáčí a naklápí fotoaparát a zároveň nastavuje zoom objektivu. Funkce detekce obličeje a detekce úsměvu sledují tváře osob a pořizují usměvavé a přirozené záběry všech lidí v místnosti.

Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1

Sony Cyber Shot DSC-TX1

Model je vybaven objektivem Carl Zeiss Vario-Tessar, který disponuje ohniskovým rozsahem 6,18-24,7mm a k dispozici je 4násobný optický zoom. S rozměry 58,2 x 93,8 x 16,5 mm a hmotností 119 gramů je deklarován jako ideální nádobíčko pro fotografování při společenských akcích, protože jej bez problémů schováte do kapsy u kalhot a nikde vám nebude překážet.

Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1

Kompozici snímku a následnou kontrolu výsledku můžete provádět na 3palcovém LCD displeji s dotykovým ovládáním a pořízené fotografie či v HD kvalitě a s rozlišením 1280 x 720 pixelů natočená videa lze uskladnit buď v interní paměti s kapacitou 11 MB nebo na paměťové karty Memory Stick Duo, Memory Stick PRO a Memory Stick PRO Duo. Natáčení videa ve formátech MP4 a MPEG4 má na kompakt velmi dobrou frekvenci 30 fps.

Sony Cyber Shot DSC-WX1

Stylový elegán je vybaven objektivem Sony G s ohniskovou vzdáleností 4,25–21,25 mm a 5násobným optickým zoomem. Jeho citlivost ISO má rozsah 80, 100, 200, 400, 800, 1600 a 3200 a jeho 2,7” Clear Photo LCD displej má stejně jako u modelu TX1 rozlišení cca 230 000 pixelů.

Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1

Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1

Přístroj nabízí různé režimy kontinuálního snímání a dokáže rychlostí 10 snímků za sekundu pořídit řadu 10 snímků. K dispozici je i funkce automatické expoziční řady – bracketingu. Zabudovaný blesk nabízí standardní režimy včetně pomalé synchronizace, předblesku a redukce efektu červených očí, má maximální dosah 5 m. Pořizovat lze snímky formátu JPEG s možností výběru dvou různých kompresních poměrů - jemného a standardního - a různých poměrů stran obrazu. U funkce Panorama jsou tyto možnosti: 7152 × 1080, 4912 × 1080, 4912 × 1920 a 3424 × 1920 pixelů. Není možné přednastavení ostrosti, kontrastu a sytosti obrazu. K napájení slouží 3,6V dobíjecí lithiová baterie InfoLithium G NP-BG1 s kapacitou 910 mAh, případně lze dokoupit a použít i síťový adaptér.

Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1

0 Fotoaparáty Sony Cyber-shot TX1 a HX1 a také zařízení Party-shot IPT-DS1 budou v prodeji od září 2009 a cena by se měla v pohybovat v přepočtu okolo 6750 Kč. K dispozici bude i další příslušenství, například nové pouzdro LCH-TW1 z tuhého polykarbonátu a elastomeru, a samozřejmě i výběr paměťovách karet včetně nejnovější 32GB Memory Stick PRO Duo.

Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1

1

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Cyber Shot DSC-TX1 a WX1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.