Přeposlat Samsung SL820 - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SL820 - recenze

04.09.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nový kompaktní fotoaparát Samsung SL820 je ideální volba pro ty, kteří hledají velmi dobře vybavený fotoaparát za přijatelnou cenu. Nabízí vyvážené vlastnosti, ale samozřejmě ani tomuto modelu se nevyhnuly některé chybky.

Nový kompaktní fotoaparát Samsung SL820 je ideální volba pro ty, kteří hledají velmi dobře vybavený fotoaparát za přijatelnou cenu. Nabízí vyvážené vlastnosti, ale samozřejmě ani tomuto modelu se nevyhnuly některé chybky.

Samsung SL820 - recenze

Samsung SL820 - recenze

Například design se nám moc nezamlouval. Fotoaparát sice není ošklivý, jedná se o klasicky navržený kompakt, ale tělo působí v ruce trochu obtloustle, což trochu zhoršuje použití pouze jednou rukou. Kvalita zpracování těla je ale velmi dobrá a fotoaparát působí hodnotným dojmem. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 5.89 x 9.44 x 2.26 cm a hmotnost činí 176.9 g, což je trochu hodně a mírně to snižuje pohodlné přenášení jenom v kapse. Tento model se nabízí s obrazovým snímačem o nejvyšším rozlišení 12.2 MPx a skvělým objektivem s 5x optickým zoomem. Na zadní straně je umístěný LCD displej s úhlopříčkou 3 palce, který zvládne zobrazit 230 tisíc bodů. Tento displej je nejenom skvěle ostrý a nabízí dobrý kontrast, jeho obraz je také výtečně plynulý a zobrazení barev je skvělé. Samozřejmě se nejedná o stejnou ligu displejů, jaké najdete na daleko dražším kompaktu, jako je například Canon PowerShot SD970 IS (3 palce, zobrazení 461 tisíc bodů), ale je o poznání lepší, než displej na zhruba stejně drahém fotoaparátu Sony Cyber-shot DSC-W230. Takřka celou zadní stranu zabírá displej, takže na optický hledáček už tu nezbylo místo, a vedle displeje se nachází celkem přehledný ovládací panel. Ten se skládá z kruhového ovladače, třech doprovodných tlačítek, kolečka pro volbu módů a ovladače zoomu. Zbytek ovládacích prvků najdete na horní straně těla fotoaparátu.

Samsung SL820 - recenze

Samsung SL820 - recenze

Všechny tlačítka jsou na fotoaparátu umístěny velmi intuitivně a v průběhu našeho testu se používaly dobře, ergonomii jsme tedy ocenili. Stejně tak se nám líbilo i uživatelské rozhraní, které je po grafické stráce velmi dobře navržené a díky velkému textu také skvěle čitelné. Po stránce rychlosti fotografování se jedná o lehce nadprůměrný fotoaparát, například první fotografie se dočkáte zhruba po 3.29 sekundách od stisku spouštěcího tlačítka. V tomto čase je zahrnuto samozřejmě i zaostření. Prodleva mezi jednotlivými fotografiemi je skvělých 1.89s, což nás opravdu příjemně překvapilo. Tento model zvládá také záznam HD videa se zvukem, což bude pravděpodobně jeden z hlavních prodejních artiklů. Bohužel, pokud budete v průběhu natáčení videa používat zoom, zvuk se nebude zaznamenávat. Kvalita videa je skutečně špičková, obraz je plynulý, detailní a ostrý a vzhledem k tomu, že se videa ukládají ve formátu MPEG-4, je můžete velmi jednoduše uploadovat například na YouTube. Trochu jsme postrádali HDMI výstup, který by sloužil k prohlížení HD videí přímo na televizoru. Najdete tu samozřejmě stabilizaci obrazu, která je velmi dobrá a odvádí skvělou práci. Kvalitou fotografií jsme byli také nadšeni, vynikla hlavně jejich detailnost a realistické zobrazení barev. Vyniklo hlavně zobrazení černé barvy, která je opravdu příjemně tmavá. Ostrost je také v pořádku a šumy jsou na fotografiích patrné až při nastavení citlivosti ISO 800.

Samsung SL820 - recenze

Samsung SL820 - recenze

Samsung SL820 je skutečně špičkový kompaktní fotoaparát, který je výtečně vybavený, zvládne záznam HD videa a kvalita fotografií je na opravdu vysoké úrovni. Jediné nevýhody tohoto modelu byly absence HDMI portu a nemožnost záznamu zvuku u videa při používání zoomu. Cena se v přepočtu pohybuje okolo 4100 Kč.

Samsung SL820 - recenze

Samsung SL820 - recenze

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung SL820 - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.