Přeposlat Ricoh GR Digital III

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh GR Digital III

10.09.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Ricoh před nedávnem představila zajímavý kompaktní fotoaparát s označením GR Digital III, který se vyznačuje hlavně velmi dobrým výkonem v kompaktním těle. Pojďme se podívat, jak si vedl v našem testu.

Společnost Ricoh před nedávnem představila zajímavý kompaktní fotoaparát s označením GR Digital III, který se vyznačuje hlavně velmi dobrým výkonem v kompaktním těle. Pojďme se podívat, jak si vedl v našem testu.

Ricoh GR Digital III

Po designové stránce se jedná o tak trochu retro model, a to se nám velmi líbilo. Tělo je přehledné, fotoaparát se tak dobře používá a navíc je tvořeno kvalitními materiály, takže v ruce působí hodnotným dojmem. Potěšily nás celkem kompaktní rozměry, které jsou 108.6 x 59.8 x 25.5 mm a hmotnost 188 g také není nejhorší. Fotoaparát se tak dobře používá i jednou rukou a neměli jsme problém ani s přenosem. Tento kompakt se nabízí s obrazovým snímačem o nejvyšším rozlišení 10 MPx a objektivem s 4x digitálním zoomem. Spoustu věcí si tento fotoaparát vypůjčil od svého sourozence s označením CX1. Například displej s úhlopříčkou 3 palce pochází právě z tohoto modelu a jedná se o jeden z nejlepších displejů na trhu. Zvládne zobrazit 920,000 bodů a mezi jeho nejlepší vlastnosti patří špičková detailnost i ostrost. Displej je také vybavený antireflexní vrstvou, která zlepšuje čitelnost na přímém slunečním světle. Optický hledáček tu nenajdete, ale displej má velmi dobré pokrytí a díky tomu je fotografování jednoduché. Na zadní straně se nachází ovládací panel, který se skládá z kruhového ovladače a třech doprovodných tlačítek. Na zadní straně najdete také další dvě tlačítka a zbytek ovládacích prvků je umístěný klasicky na horní straně fotoaparátu a všechny jsou bez problémů přístupné.

Ricoh GR Digital III

Ricoh GR Digital III

Uživatelské rozhraní je celkem jednoduché a přehledné a mezi hlavní výhody tohoto modelu patří možnost plně manuálního nastavení. Nejvyšší rozlišení fotografií je 3648 x 2736 pixelů a můžete samozřejmě také nahrávat videa, a to v nejvyšším rozlišení 640 x 480 pixelů při rychlosti 30 snímků za vteřinu (fps). Trochu nás zklamala absence záznamu HD videa. Fotografie se ukládají ve formátu JPEG nebo RAW, videa se ukládají ve formátu AVI (Motion JPEG) a v průběhu jeho natáčení můžete používat digitální zoom. Při fotografování si můžete vybrat z několika přednastavených scénických módů, najdete tu také mód auto a nejvyšší nastavitelnost citlivosti ISO je 1600. Při vyvážení bílé barvy si můžete vybrat z módu auto nebo z dalších pěti přednastavených módů. Co se týče konektivity, najdete tu USB port pro spojení fotoaparátu s počítačem a dále tu najdete také rozhraní NTSC a PAL. Po stránce rychlosti je určitě nejedná o nějak zázračný fotoaparát, první fotografie se dočkáte po 1.7 s od stisku spouštěcího tlačítka a prodleva mezi jednotlivými fotografiemi je 2.7 s. To sice není nejlepší, ale předchůdce tohoto modelu měl prodlevu až 4.4 s. Kvalita fotografií je opravdu velmi dobrá, a to hlavně při použití automatického vyvážení bílé barvy, která fungovala skvěle. Vynikla hlavně detailnost, realistické zobrazení barev a velmi dobá ostrost. Kvalita videozáznamu je slušná a plně odpovídá nabízenému rozlišení.

Ricoh GR Digital III

Ricoh GR Digital III

Ricoh GR Digital III je nadprůměrný digitální fotoaparát, který nás zaujal hned na první pohled. Jeho design je povedený a fotoaparát je navíc celkem slušně vybavený. Líbilo se nám přehledné uživatelské rozhraní a hlavně výtečná kvalita fotografií. Trochu jsme postrádali možnost záznamu HD videa a rychlost tohoto fotoaparátu také není nejlepší, což byly jeho hlavní záporné vlastnosti.

Ricoh GR Digital III

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh GR Digital III


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.