Přeposlat Fujifilm FinePix S1500

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm FinePix S1500

14.09.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na základní zrcadlovku od společnosti Fujifilm, a sice na model s označením FinePix S1500. Jedná se o celkem povedený model, který se vyznačuje hlavně jednoduchým používáním a slušnou výbavou.

V dnešní recenzi se podíváme na základní zrcadlovku od společnosti Fujifilm, a sice na model s označením FinePix S1500. Jedná se o celkem povedený model, který se vyznačuje hlavně jednoduchým používáním a slušnou výbavou.

Fujifilm FinePix S1500

Po designové stránce se nám tento model celkem líbil, vypadá moderně a je zároveň roztomilý. Tělo je vyrobeno z kvalitních materiálů a je také celkem kompaktní, jeho kompletní rozměry jsou 73.66 x 104.14 x 68.58 mm a hmotnost činí 323.18 g, což jsou pro tuto třídu celkem slušné hodnoty. Přenášení fotoaparátu nebyl problém a díky dobře navrženému tělu se dobře drží i v jedné ruce. Tento model se nabízí s obrazovým snímačem s nejvyšším rozlišením 10 MPx a objektivem s 12x optickým a 5.7x digitálním zoomem. Hlavně hodnota optického zoomu je velmi dobrá a v této kategorii určitě nadprůměrná. Na zadní straně se nachází LCD displej s úhlopříčkou obrazu 2.7 palců, který je celkem slušný jak po stránce detailnosti, tak ostrosti a čitelnosti. Nejedná se sice o nejlepší displej na trhu, ale pro většinu uživatelů by měl stačit. Nad displejem se nachází hledáček, který má velmi dobré pokrytí a celkově se přes něj fotografuje pohodlně. Na zadní straně najdete také celkem jednoduchý ovládací panel, který se skládá z kruhového ovladače a pěti doprovodných tlačítek, zatímco zbytek ovládacích prvků se nachází na horní straně těla fotoaparátu. Po ergonomické stránce jsou všechny ovládací prvky velmi dobře přístupné a fotoaparát se tak ovládá bez problémů. Líbilo se nám také uživatelské rozhraní, které je přehledné a po grafické stránce dobře zvládnuté, což také pozitivně přispělo k ovladatelnosti.

Fujifilm FinePix S1500

Fujifilm FinePix S1500

Tento model zvládne také záznam videa se zvukem, a to v nejvyšším rozlišení 640 x 480 pixelů při rychlosti 30 snímků za vteřinu (fps). Nejvyšší možné rozlišení fotografií je 3648 x 2432 pixelů a fotografie se ukládají ve formátu JPEG. Videa se ukládají ve formátu AVI (Motion JPEG). Co se týče nastavení, můžete si samozřejmě zvolit z automatického módu, nebo se o nastavení postarat sami. Najdete tu několik přednastavených módů, jako je například Program, SR Auto (automatic scene recognition) a přednastavené scénické módy. Z rychlosti fotoaparátu jsme byli trochu v rozpacích, tento model patří spíše k těm pomalejším a určitě jsme čekali lepší výsledek. První fotografie se dočkáte za 3 s od stisku spouštěcího tlačítka a prodleva uzávěrky je 0.8 s v dobrých i horších světelných podmínkách. Prodleva mezi jednotlivými fotografiemi je 3.3 s se zapnutým a 4.1 s s vypnutým bleskem, což také nejsou nejlepší výsledky. Kvalita fotografií je na celkem slušné úrovni, fotoaparát odvádí nejlepší práci při nastavení citlivosti ISO 64 a 100, při vyšším nastavení je patrné opravdu mnoho šumu. Nejostřejší fotografie zvládal FinePix S1500 při použití Macro a Super Macro, to jsme s nimi byli opravdu spokojeni. Kvalita videí je celkem slušná a plně odpovídá nabízenému rozlišení. Integrovaná paměť tohoto modelu je 23 MB a samozřejmě ji můžete rozšířit, a to prostřednictvím paměťové karty MMC nebo SD. Co se týče konektivity, najdete tu USB port a výstup Composite video/audio.

Fujifilm FinePix S1500

Fujifilm FinePix S1500

Fujifilm FinePix S1500 je celkem slušný digitální fotoaparát, který se vyznačuje hlavně povedeným designem a jednoduchým používáním. Kvalita fotografií je celkem slušná, ale nad hranici nastavení citlivosti ISO 200 se rychle horší. Rychlost tohoto modelu je průměrná a cena se na našem trhu pohybuje na příjemných 4800 Kč.

Fujifilm FinePix S1500

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm FinePix S1500


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.