Přeposlat Sony Alpha DSLR-A380

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Alpha DSLR-A380

16.09.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Sony Alpha DSLR-A380 je určitě solidní zrcadlovka, která toho nabídne hodně a většině uživatelů by měla bez problémů stačit. Ale některá konkurence v této kategorii toho nabídne přece jenom o trochu víc, tak se pojďme podívat, jak si tento model vedl.

Sony Alpha DSLR-A380 je určitě solidní zrcadlovka, která toho nabídne hodně a většině uživatelů by měla bez problémů stačit. Ale některá konkurence v této kategorii toho nabídne přece jenom o trochu víc, tak se pojďme podívat, jak si vedl tento model v testu.

Sony Alpha DSLR-A380

Jedná se o následovníka velmi populárního modelu Alpha DSLR-A350, která byla v oblasti cena / výkon jedna z nejlepších zrcadlovek na trhu. Současný model už na tom v tomto ohledu tak dobře není a cena se trochu zvýšila, ale pořád se jedná o jednu z těch levnějších zrcadlovek. Po designové stránce se nám A380 velmi líbila, tělo je vyrobeno z kvalitních materiálů a působí hodnotným dojmem. V ruce se tato zrcadlovka drží opravdu velmi dobře a po ergonomické stránce jsem s ní byli naprosto spokojeni. Kompletní rozměry těla jsou 97 x 128 x 71.4 mm a hmotnost činí 489 g, což je v této kategorii průměr. Tento model se nabízí s obrazovým snímačem s nejvyšším rozlišením 14.2 MPx a úroveň optického zoomu samozřejmě záleží na zvoleném objektivu. Stejně jako u většiny zrcadlovek Sony, i u tohoto modelu můžete použít takřka všechny objektivy Minolta A. Na zadní straně se nachází LCD displej s úhlopříčkou 2.7 palců, který je výklopný a vyznačuje se slušnou ostrostí a velmi dobrou čitelností. Jeho náhledové úhly jsou dostatečné a s displejem jsme byli spokojeni. Vedle displeje najdete přehledný s celkem jednoduchý ovládací panel, který se skládá z kruhového ovladače a třech doprovodných tlačítek. Zbytek ovládacích prvků se nachází na horní straně těla a všechny jsou bez problémů přístupné, ergonomie je opravdu velmi dobrá.

Sony Alpha DSLR-A380

Nad displejem je umístěný optický hledáček, který se nám ale příliš nazamlouval a většina konkurence má hledáček o poznání lepší. Nemá moc dobré pokrytí a celkově se nám s ním nefotografovalo moc dobře. Grafika uživatelského rozhraní je celkem slušná a výrazně tak přispěla k jednoduchému nastavení. Nejvyšší rozlišení fotografií je 3872 x 2576 pixelů a ukládají se ve formátu JPEG nebo RAW. O dokonalou ostrost fotografií se stará skvělá stabilizace obrazu, která po celou dobu našeho testu fungovala na výbornou. Po stránce rychlosti jsme byli s tímto modelem relativně spokojeni, například první fotografie se dočkáte už po 0.5 sekundách od stisku spouštěcího tlačítka. Zaostřit a pořídit fotografii zvládnete za 0.4 s v dobrých a za 0.6 s v horších světelných podmínkách. Blesk je trochu pomalejší a při jeho použití je prodleva mezi jednotlivými fotografiemi 1.6 s. To je v této tříde spíše horší výsledek, stejně tak jako fotografování rychlostí 2.4 fps. Kvalita fotografií je celkem slušná, nepatří sice k úplně těm nejlepším, ale není ani špatná. Zobrazení barev je velmi realistické a vyniklo hlavně realistické zobrazení černé barvy. Ostrost a detailnost jsou také dostatečné. Co se týče konektivity, najdete tu HDMI a USB port a slot na paměťové karty Memory Stick PRO Duo, SD a SDHC.

Sony Alpha DSLR-A380

Sony Alpha DSLR-A380 je lehce nadprůměrná zrcadlovka, která vynikne hlavně jednoduchým nastavením a slušnou výbavou. V některých ohledech je sice trochu pomalejší, než konkurence a optický hledáček byl spíše horší, ale jinak jsme byli s tímto modelem celkem spokojeni. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 16 tisic Kč.

Sony Alpha DSLR-A380

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Alpha DSLR-A380


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.