Přeposlat Nikon D300s

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon D300s

22.09.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nová digitální zrcadlovka Nikon D300s je velmi slušný model, který je zaměřený hlavně na amatérské nebo poloprofesionální fotografy. Pokud ale nepotřebujete záznam HD videa, možná byste se měli podívat po levnějším modelu D300.

Nová digitální zrcadlovka Nikon D300s je velmi slušný model, který je zaměřený hlavně na amatérské nebo poloprofesionální fotografy. Pokud ale nepotřebujete záznam HD videa, možná byste se měli podívat po levnějším modelu D300.

Nikon D300s

To jsou hlavní rozdíly mezi těmito zrcadlovkami a protože je záznam HD videa v poslední době velmi žádanou vlastností, dá se u tohoto modelu očekávat úspěch. Po designové stránce se jedná o celkem povedený fotoaparát, ale proti modelu D300 ho takřka nelze rozeznat. Rozměry těla jsou celkem kompaktní a činí 114 x 147 x 74 mm, ale hmotnost 840 g je zase trochu vyšší a mírně ztěžuje manipulaci. Tento model se nabízí s obrazovým snímačem s nejvyšším rozlišením 12.3 MPx a úroveň optického zoomu samozřejmě závisí na použitém objektivu. Rozlišení obrazového snímače je velmi dobré a určitě se řadí k nadprůměru. Na zadní straně najdete LCD displej s úhlopříčkou obrazu 3 palce, který zvládne zobrazit až 920 000 bodů. Jedná se o stejný displej, jako na modelu D300 a výměna ani nebyla nutná, tento displej je velmi dobrý a dostatečně detailní. Čitelnost na přímém slunečním světle je celkem slušná. Nad displejem je umístěn optický hledáček, který má 100% pokrytí a díky jeho velmi dobrém vyvážení je s ním radost fotografovat. Na zadní straně také najdete celkem jednoduchý ovládací panel, který se skládá z kruhového ovladače a množství doprovodných ovládacích prvků. Zbytek tlačítek najdete klasicky na horní straně těla fotoaparátu a všechna jsou bez problémů přístupná, skvělá ergonomie těla patří k nejlepším vlastnostem tohoto modelu.

Nikon D300s

Nikon D300s

Další výtečná vlastnost je jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní. Po grafické stránce je velmi dobře zvládnuté a díky tomu jsme si na něj rychle zvykli a nastavení fotoaparátu jsme zvládli rychle a bez problémů. Nejvyšší možné rozlišení fotografií je 4288 x 2848 pixelů a můžete také nahrávat videa, a to v HD rozlišení 1280 x 720 pixelů při rychlosti 24 snímků za vteřinu (fps). To nás velmi potěšilo a určitě se bude jednat o jeden z hlavních prodejních artiklů tohoto modelu. Fotografie se ukládají ve formátech JPEG, NEF, RAW + JPEG a videa zase v klasickém AVI (Motion JPEG). Při natavení fotoaparátu se do toho můžete pustit buď sami, nebo si vybrat automatický mód, který nastavení opravdu výrazně usnadní. S rychlostí tohoto modelu jsme byli velmi spokojeni, první fotografie se dočkáte už po 0.3s od stisku spouštěcího tlačítka a prodleva mezi fotografiemi ve formátu RAW je 0.5s. V horších světelných podmínkách se prodleva zhorší na 0.8s a prodleva uzávěrky je slušných 0.3s. Kvalita fotografií je opravdu na skvělé úrovni a tento model odvádí velmi dobrou práci i při horších světelných podmínkách. Ocenili jsme hlavně skvělou ostrost, detailnost a realistické zobrazení barev, po této stránce se jedná určitě o nadprůměrný model. Po stránce konektivity je na tom Nikon D300s celkem dobře, najdete tu HDMI port, USB port, AV výstup a samozřejmě také slot na paměťové karty. Použít můžete typy CompactFlash Type I, SD a SDHC.

Nikon D300s

Nikon D300s

Nikon D300s je velmi dobrá zrcadlovka, která se ale od svého sourozence D300 příliš neliší. Pokud ale nutně nepotřebujete záznam HD videa, koupi tohoto modelu zvažte, protože takřka stejným fotoaparátem D300 ušetříte. Kvalita fotografií je skvělá, stejně tak jako videí a líbila se nám také nadprůměrná výbava a výtečná ergonomie.

Nikon D300s

Nikon D300s

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon D300s


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.