Přeposlat 5 nejlepších zrcadlovek pro začátečníky i pokročilé

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

5 nejlepších zrcadlovek pro začátečníky i pokročilé

23.09.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud jste zapálený fotograf a používáte digitální zrcadlovku, určitě byste měli číst dál. Dnes se totiž podíváme na pět nejlepších digitálních zrcadlovek na trhu, které nabízejí hlavně špičkovou výbavu a dokonalou kvalitu fotografií.

Pokud jste zapálený fotograf a používáte digitální zrcadlovku, určitě byste měli číst dál. Dnes se totiž podíváme na pět nejlepších digitálních zrcadlovek na trhu, které nabízejí hlavně špičkovou výbavu, dokonalou kvalitu fotografií a bleskovou rychlost fotografování.

5 nejlepších zrcadlovek pro začátečníky i pokročilé

1. Nikon D90

Tento model boduje hlavně v oblasti kvality fotografií. Ty jsou opravdu špičkové a na současném trhu byste jen velmi těžce hledali model, který by zvládl lepší fotografie. Po designové stránce se jedná o klasickou zrcadlovku, tělo je po ergonomické stránce velmi dobře řešené a na zadní straně najdete špičkový LCD displej s úhlopříčkou 3 palce. Ten je příkladně ostrý a také velmi detailní. Tento model je vybavený obrazovým snímačem s nejvyšším rozlišením 12.3 MPx a jako jedna z mála zrcadlovek zvládne také záznam videa v rozlišení 720p při rychlosti 24p. S kvalitou videí jsme byli také spokojeni, stejně tak jako s výtečnou rychlostí fotografování. Uživatelské rozhraní je jednoduché a příjemné.

5 nejlepších zrcadlovek pro začátečníky i pokročilé

2. Canon EOS 50D

Jedná se o následovníka populárního modelu 40D, oproti kterému tu sice až tak moc radikálních změn není, ale i tak stojí tato zrcadlovka za koupi. Design je celkem solidní a po ergonomické stránce jsme byli s tímto modelem také spokojeni, i když na trhu jsou také uživatelsky příjemnější fotoaparáty. Tento model se nabízí s obrazovým snímačem o nejvyšším rozlišení 15.1 MPx (to je největší rozdíl oproti 40D, ten obsahuje nejvyšší rozlišení 10.1 MPx). Na zadní straně se nachází LCD displej s úhlopříčkou obrazu 3 palce, který zvládne zobrazit 920 tisíc bodů a vyznačuje se jak ostrostí, tak detailností. Kvalita fotografií je skvělá, vyniklo hlavně dokonalé zobrazení barev.

5 nejlepších zrcadlovek pro začátečníky i pokročilé

3. Sony Alpha A900

Jedná se skutečně o plně profesionální zrcadlovku, čemuž odpovídá také vyšší cena, jedná se o nejdražší model v našem testu. Na tak komplexní přístroj nás velmi překvapila jednoduchost ovládání a celkového nastavení, v tomto ohledu jsme byli s Alphou skutečně příjemně překvapeni. Alpha A900 se nabízí s obrazovým snímačem CMOS, který disponuje nejvyšším rozlišením omračujících 24.6 MPx. Na zadní straně se nachází LCD displej s úhlopříčkou 3 palce, který zobrazuje 922 tisíc bodů a patří mezi ty úplně nejlepší displeje na trhu. Kvalita fotografií je opravdu skvělá, ale nad hranicí nastavení citlivosti ISO 800 jsou patrné šumy. Vestavěná stabilizace obrazu funguje na výbornou.

5 nejlepších zrcadlovek pro začátečníky i pokročilé

4. Nikon D300

Jedná se o další velmi povedený model od Nikonu který obsahuje všechno, co má moderní zrcadlovka mít. Po designové stránce se jedná o celkem povedený model, ergonomie těla je slušná a ovládací prvky jsou rozmístěné intuitivně. Co ale není příliš intuitivní, je systém menu. Ten je naopak velmi složitý a než se do tohoto modelu pustíte, budete si muset velmi pozorně pročíst manuál. Nejvyšší rozlišení obrazového snímače je 12.3 MPx, což je v této kategorii průměrná hodnota a má za následek celkem kvalitní fotografie. Největší výhoda tohoto modelu je určitě 3 palcový LCD displej, který je dokonale ostrý, detailní a dobře čitelný i na přímém slunečním světle.

5 nejlepších zrcadlovek pro začátečníky i pokročilé

5. Canon EOS Rebel XSI

Jedná se sice o zrcadlovku, která je určena hlavně pro začínající uživatele, ale systém menu a celkové nastavení tomu moc neodpovídá. Budete si muset pozorně přečíst manuál, rozsáhlejší nastavení je totiž poměrně složité. Naopak základní nastavení je bez problémů. Designově se jedná o velmi povedený model, tělo je vyrobeno z kvalitních materiálů a působí hodnotným dojmem. Ergonomie těla je skvělá a všechny tlačítka jsou bez problémů přístupná. Nejvyšší rozlišení obrazového snímače je 12.2 MPx a kvalita fotografií je velmi dobrá, vyniklo hlavně realistické zobrazení barev a skvělá detailnost fotografií. Ocenili jsme také nízkou úroveň šumu i při vyšších úrovních nastavení citlivosti ISO.

5 nejlepších zrcadlovek pro začátečníky i pokročilé

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku 5 nejlepších zrcadlovek pro začátečníky i pokročilé


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.