Přeposlat Nikon D3000

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon D3000

24.09.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Na digitální zrcadlovku Nikon D3000 jsme čekali celkem dlouho, a teď je tento model konečně mezi námi. Byli jsme s tímto fotoaparátem velmi spokojeni a čekání se určitě vyplatilo. Pojďme se podívat, jak si vedl v našem testu.

Na digitální zrcadlovku Nikon D3000 jsme čekali celkem dlouho, a teď je tento model konečně mezi námi. Byli jsme s tímto fotoaparátem velmi spokojeni a čekání se určitě vyplatilo. Pojďme se podívat, jak si vedl v našem testu.

Nikon D3000

Nikon D3000

O designu se toho moc říct nedá, jedná se o klasickou zrcadlovku, takže je vyvedena v černé barvě a tělo je tvořeno celkem kvalitními materiály. Po ergonomické stránce se jedná o velmi povedený fotoaparát a dobře se používá i jednou rukou. Ocenili jsme také příjemné kompletní rozměry, které jsou 97 x 126 x 64 mm a hmotnost 485 g patří také k těm lepším. Proti modelu D40 je pouze o 10 g těžší. Tato zrcadlovka se nabízí s obrazovým snímačem CCD s nejvyšším rozlišením 10.2 MPx a hodnota optického zoomu samozřejmě závisí na zvoleném objektivu. Na zadní straně se nachází LCD displej s úhlopříčkou 3 palce, který nás ale trochu zklamal. Jeho ostrost není nejlepší, detailnost je pouze průměrná a čitelnost na přímém slunečním světle je špatná. Na trhu je určitě spousta lepších displejů této velikosti. Na zadní straně se nachází také jednoduchý ovládací panel a množství ovládacích prvků. Ovládací panel se skládá z kruhového ovladače a je doplněný pěti doprovodnými tlačítky. S optickým hledáčkem jsme byli celkem spokojeni, má dobré pokrytí a fotografuje se přes něj velmi dobře. Zbytek ovládacích prvků je umístěn klasicky na horní straně těla fotoaparátu a všechny jsou bez problémů přístupné a dobře se používají. Všechna kolečka a tlačítka jsou umístěna tak, abyste na ně bez problémů dosáhli i jednou rukou.

Nikon D3000

Nikon D3000

Uživatelské rozhraní je celkem příjemné, po grafické stránce jsme s ním byli spokojeni a nastavení jsme zvládli bez problémů. Najdete tu také velmi příjemný mód, který vám pomůže s nastavením v případě, že s digitálními zrcadlovkami teprve začínáte. Když ho aktivujete, na displeji se vám zobrazí návod, co máte vlastně s fotoaparátem dělat, abyste dosáhli při fotografování těch nejlepších výsledků. Při fotografování si můžete zvolit samozřejmě také mód auto, ale můžete použít také manuální nastavení. Nejvyšší možné rozlišení fotografií je 3872 x 2592 pixelů a ukládají se ve formátu JPEG, NEF a RAW + JPEG. Rychlost fotografování je velmi dobrá, hlavně když vezmete v potaz, že se jedná o základní zrcadlovku. První fotografie se dočkáte po 0.25 s od stisku spouštěcího tlačítka, což je sice trochu víc, než u modelu D5000, ale pořád se jedná o velmi dobrý výsledek. Prodleva mezi jednotlivými fotografiemi je také celkem slušná a ocenili jsme i výkonnou baterii, která zvládne na plné nabití pořídit až 550 snímků, což je v této kategorii určitě nadprůměr. Kvalita fotografií je určitě nadprůměrná, ocenili jsme jak detailnost, tak ostrost fotografií. Nejvyšší nastavitelnost citlivosti ISO je pouze 1600 a šumy jsou patrné už od celkem nízké hranice, což byla jediná vada na kvalitě fotografií. Integrovaná paměť je cekem malá, ale můžete ji samozřejmě rozšířit, a to prostřednictvím paměťových karet SD nebo SDHC. O propojení s počítačem se stará USB port a spolu s fotoaparátem dostanete také CD s ovladači a softwarem pro řazení a úpravu fotografií v počítači.

Nikon D3000

Nikon D3000

Nikon D3000 je velmi dobrá základní zrcadlovka určená hlavně pro začínající uživatele, která vyniká slušnou výbavou, dostatečnou rychlostí a velmi dobrou kvalitou fotografií. LCD displej byl trochu horší, než jsme očekávali a trochu zklamáni jsme byli také z nízké nastavitelnosti citlivosti ISO. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 11 tisíc Kč, což je více než rozumné ocenění.

Nikon D3000

Nikon D3000

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 6

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon D3000


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.