Přeposlat Pentax X70

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Pentax X70

07.10.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nový fotoaparát z kategorie superzoom Pentax X70 je tak trochu nevyrovnaný model. V některých ohledech se jedná o špičkový, v jiných zase pouze o průměrný přístroj. Pojďme se podívat na první informace z našeho testu.

Nový fotoaparát z kategorie superzoom Pentax X70 je tak trochu nevyrovnaný model. V některých ohledech se jedná o špičkový, v jiných zase pouze o průměrný přístroj. Pojďme se podívat na první informace z našeho testu.

Pentax X70

Po designové stránce se jedná o celkem povedený fotoaparát a po stránce rozměrů je v této třídě jeden z nejlepších. Kompletní rozměry těla fotoaparátu jsou 84 x 112.1 x 89 mm a hmotnost činí 391 g, což jsou opravdu slušné hodnoty a díky tomu se tento fotoaparát dobře používá také jednou rukou. K tomu přispívá také dobrá ergonomie a to, že tělo fotoaparátu působí v ruce odolným a kvalitním dojmem. Tento model se nabízí s obrazovým snímačem s nejvyšším rozlišením 12 MPx a objektivem s 24x optickým zoomem. To jsou opravdu velmi dobré hodnoty a v této kategorii patří mezi ty nejlepší. Hustota pixelů je ale velmi vysoká, což by mohlo znamenat výraznější šum. Na zadní straně najdete LCD displej s úhlopříčkou 2.7 palců, který je dostatečně ostrý, slušně detailní a barvy zobrazuje realisticky. Jeho čitelnost na přímém slunečním světle je trochu horší. Nad displejem najdete optický hledáček, přes který se fotografuje velmi dobře, protože má velmi dobré pokrytí. Zadní strana je ergonomicky dobře řešená, ovládací panel vedle displeje se skládá z kruhového ovladače a čtyř doprovodných tlačítek. Na zadní straně najdete také další dvě tlačítka, kruhový ovladač a zbytek ovládacích prvků se nachází na horní straně těla fotoaparátu. Všechny ovládací prvky jsou bez problémů přístupné a výrazně tak přispěly k jednoduché použitelnosti.

Pentax X70

Pentax X70

Uživatelské rozhraní je jednoduché a přehledné, po grafické stránce se povedlo a neměli jsme s ním žádné problémy. Potěšil nás velmi dobrý rozsah nastavení, najdete tu spoustu různých možností, přednastavených scénických módů a samozřejmě tu nechybí ani automatický mód nastavení, díky kterému zvládnou tento fotoaparát i začínající uživatelé. Co se týče nastavení citlivosti ISO, můžete nastavit citlivost v rozmezí ISO 50 - 1600. Najdete tu také dvě možnosti nastavení ISO 3200 a 6400, ale při tomto nastavení se rozlišení automaticky sníží na 5 MPx. Nejvyšší možné rozlišení fotografií je 4000 x 3000 pixelů a samozřejmě můžete také natáčet videa, a to v trochu zvláštním rozlišení 848 x 480 pixelů při rychlosti 30 fps. Fotografie se ukládají v klasickém formátu JPEG a videa zase v AVI. Po stránce rychlosti fotografování se jedná o průměrný, možná až podprůměrný model. První fotografie se dočkáte po 3.1s od stisku spouštěcího tlačítka a prodleva mezi jednotlivými fotografiemi činí 2.9s. Prodleva uzávěrky je 0.7s v normálních a 1.4s v horších světelných podmínkách, což také nejsou kdo ví jak dobré výsledky. Kvalita fotografií je velmi dobrá, v oblasti superzoomů se jedná určitě o nadprůměrný model a ocenili jsme hlavně skvělou ostrost a detailnost fotografií. Kvalita videí je o poznání horší a nebyli jsme s ní příliš spokojeni. Integrovaná paměť tohoto modelu je 33.6 MB a můžete ji rozšířit prostřednictvím karet SD.

Pentax X70

Pentax X70

Pentax X70 je lehce nadprůměrný fotoaparát kategorie superzoom, ocenili jsme hlavně jednoduché používání a kvalitu fotografií, která je o poznání lepší, než u jiných fotoaparátů superzoom. Rychlost fotografování je podprůměrná a moc se nám nelíbila ani kvalita videozáznamu, která je trochu horší.

Pentax X70

Pentax X70

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Pentax X70


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.