Přeposlat Olympus Mju 7020

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus Mju 7020

15.10.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nový digitální fotoaparát Olympus Mju 7020, na který se dnes podíváme, nás v několika směrech velmi potěšil, ale ani jemu se nevyhnuly některé chybky, přičemž pár jich bylo opravdu zásadních. Pojďme se podívat, jak si v testu vedl.

Nový digitální fotoaparát Olympus Mju 7020, na který se dnes podíváme, nás v několika směrech velmi potěšil, ale ani jemu se nevyhnuly některé chybky, přičemž pár jich bylo opravdu zásadních. Pojďme se podívat, jak si v testu vedl.

Olympus Mju 7020

Začneme designem, který je celkem líbivý a jedná se určitě o jeden z těch povedenějších modelů. Určitě sice nevyhraje žádnou cenu a proti modelu Mju 9000 je to po designové stránce tak trochu krok zpět, ale ocenili jsme kvalitní materiály a to, jak dobře tento fotoaparát působí v ruce. Kompletní rozměry jsou celkem příjemné a činí 56.7 x 97.5 x 26.2 mm, přičemž hmotnost 133 g je také slušná a díky tomu nebudete mít s přenášením tohoto kompaktu vůbec žádné problémy. Co se týče technických specifikací, tento model se nabízí s obrazovým snímačem s nejvyšším rozlišením 12 MPx a skvělým objektivem se 7x optickým zoomem. To jsou velmi dobré hodnoty, hlavně optický zoom je v této kategorii určitě nadprůměrný. Na zadní straně najdete LCD displej s úhlopříčkou obrazu 3 palce, který zobrazuje pouze 230 tisíc bodů, takže s jeho ostrostí a detailností je to trochu horší. Má ale slušné pokrytí, takže optický hledáček určitě nebudete postrádat. Vedle displeje je umístěný přehledný, i když po designové stránce trochu nevýrazný ovládací panel. Zatímco se nám jeho design nelíbil, jeho funkčnost je skvělá a podepsala se pod dobrou a jednoduchou ovladatelností. Skládá se ze čtvercového tlačítka a čtyř doprovodných ovládacích prvků. Na zadní straně najdete také kolečko pro volbu módů a ovladač zoomu. Zbytek ovládacích prvků najdete na horní straně těla fotoaparátu a s přístupností nebyl žádný problém.

Olympus Mju 7020

Olympus Mju 7020

Uživatelské rozhraní je celkem jednoduché a po grafické stránce zpracované opravdu dobře, velmi rychle jsme se v něm zorientovali a nastavení fotoaparátu tak bylo otázkou chvilky. Trochu nás zklamala absence možnosti záznamu HD videa, to je v současnosti čím dál běžnější rozlišení a moderní kompakt se bez toho neobejde. Místo toho můžete nahrávat video v maximálním rozlišení 640 x 480 pixelů při rychlosti 30 snímků za vteřinu (fps). Nejvyšší možné rozlišení fotografií je 3968 x 2976 pixelů a ty se ukládají v klasickém formátu JPEG. O dokonalou ostrost fotografií se stará stabilizace obrazu a najdete tu také systémy jako Face Detection, Beauty Mode, Intelligent Auto nebo Program Mode. Poslední dvě jmenované funkce výrazně ulehčují nastavení fotoaparátu. Samozřejmostí je množství přednastavených scénických módů a potěšila nás přítomnost Magic Filters, které přidají vašim fotografiím na atraktivitě. Rychlost tohoto fotoaparátu je celkem slušná, první fotografie se dočkáte zhruba po 1.5s od stisku spouštěcího tlačítka a prodleva uzávěrky je bez a s předostřením 0.1 až 0.4s, což jsou také celkem slušné hodnoty. Kvalita fotografií nás trochu zklamala, přece jenom, čekali jsme o poznání lepší výsledky. V porovnání se stejně drahými a vybavenými konkurenty je na tom Mju 7020 trochu hůře, a to hlavně v oblasti zobrazení barev a celkové detailnosti. Kvalita videozáznamu plně odpovídá nabízenému rozlišení. O propojení s počítačem se stará USB port a potěšila nás přítomnost rozhraní HDMI, díky kterému můžete tento model bez problémů propojit s vaším televizorem.

Olympus Mju 7020

Olympus Mju 7020 je průměrný kompaktní fotoaparát, který sice nabízí slušnou výbavu a skvělý objektiv se 7x optickým zoomem, ale v některých oblastech přece jenom trochu zaostával. Kvalita fotografií není nijak oslnivá a chybělo nám tu také HD video, což byly hlavní nedostatky tohoto fotoaparátu. Rychlost fotografování je slušná a ocenili jsme také HDMI port.

Olympus Mju 7020

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Olympus Mju 7020


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.