Přeposlat Casio Exilim EX-FH20 - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Casio Exilim EX-FH20 - recenze

21.10.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Casio Exilim EX-FH20 vypadá na první pohled možná jako základní zrcadlovka, ale ve skutečnosti se jedná o kompakt z kategorie superzoom. Je celkem dobře vybavený a nabízí také špičkovou kvalitu fotografií.

Fotoaparát Casio Exilim EX-FH20 vypadá na první pohled možná jako základní zrcadlovka, ale ve skutečnosti se jedná o kompakt z kategorie superzoom. Je celkem dobře vybavený a nabízí také špičkovou kvalitu fotografií, která je takřka srovnatelná i se zrcadlovkami.

Casio Exilim EX-FH20 - recenze

Po designové stránce se nám tento model celkem líbil, tělo je vyrobeno z kvalitních materiálů a v ruce působí hodnotným dojmem. Kompletní rozměry těla činí 12.19 x 8.12 x 8.38 cm a hmotnost činí 581 g. Rozměry jsou velmi příjemné a fotoaparát se tak dobře drží i v jedné ruce, ale hmotnost je trochu vyšší. Po ergonomické stránce se jedná o skvělý model a jednoduchým používáním se tento fotoaparát blíží klasickým kompaktním fotoaparátům. Hlavní prodejní artikl je určitě objektiv s 20x optickým zoomem a co se týče obrazového snímače, ten má nejvyšší rozlišení 9.1 MPx, což je průměrná, ale pro většinu uživatelů naprosto dostatečná hodnota. Na zadní straně najdete LCD displej s úhlopříčkou 3 palce, který je celkem ostrý a příjemně detailní, ale na přímém slunečním světle jsme si všimli horší čitelnosti. Nad displejem se nachází optický hledáček s velmi dobrým pokrytím, přes který se fotografuje opravdu dobře a byli jsme s ním spokojeni. Používali jsme ho daleko častěji než živý náhled na LCD displeji. Vedle displeje je umístěný přehledný a jednoduchý ovládací panel, který se skládá z kruhového ovladače a třech doprovodných tlačítek. Zbytek ovládacích prvků, jako je například kolečko pro volbu módů nebo spouštěcí tlačítko, se nachází klasicky na horní straně těla fotoaparátu a všechny jsou bez problémů přístupné.

Casio Exilim EX-FH20 - recenze

Casio Exilim EX-FH20 - recenze

Ergonomie všech ovládacích prvků je opravdu skvělá a spokojeni jsme byli také s uživatelským rozhraním, které je jednoduché a po grafické stránce zpracované opravdu dobře. Kolečko pro volbu módů má pouze pět možností nastavení, a sice Flash CS, High-Speed CS, Single Shot, HS (vysokorychlostní záznam videa) a HD/STD (standardní záznam videa). Pokud budete nahrávat klasické video, můžete si zvolit z rozlišení 640 x 480 pixelů nebo 1280 x 720 pixelů, obojí při rychlosti 30 snímků za vteřinu (fps). Vysokorychlostní video můžete nahrávat v nejvyšším rozlišení 224 x 168 pixelů (jedná se tedy o miniaturu) při rychlosti až 1000 fps a vysokorychlostní fotografování je možné nejvyšší rychlostí 40 fps. O dokonalou ostrost fotografií se stará stabilizace obrazu a najdete tu také systémy Face Detection a Beauty Shot, které se starají o kvalitu portrétů. K dispozici budete mít také 18 přednastavených scénických módů, jako je například Portrait, Sports nebo High Speed Night Scene. Co se týče citlivosti, můžete ji nastavit v rozsahu ISO 100 až 1600 a fotografie můžete ukládat ve formátech JPEG a RAW. Kvalita fotografií opravdu špičková, velmi příjemně nás překvapila jak po stránce ostrosti, tak detailnosti a skvělého zobrazení barev. O pohon se starají 4 AA baterie a co se týče konektivity, najdete tu USB port a rozhraní Pict Bridge. Integrovaná paměť je malá a můžete ji rozšířit prostřednictvím paměťové karty SDHC. Při našem testu jsme použili kartu o kapacitě 2 GB, která stačila na 446 fotografií v nejvyšší kvalitě.

Casio Exilim EX-FH20 - recenze

Casio Exilim EX-FH20 - recenze

Casio Exilim EX-FH20 je špičkový fotoaparát z kategorie superzoom, který patří v této kategorii mezi ty nejlepší. Nabízí skvělou kvalitu fotografií, více než dobrou výbavu a hlavně špičkový objektiv s 20x optickým zoomem. Jako bonus si můžete přičíst přehledné uživatelské rozhraní a jednoduché používání. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 9 tisíc Kč.

Casio Exilim EX-FH20 - recenze

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Casio Exilim EX-FH20 - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.