Přeposlat Canon uvádí digitální kameru XL H1 formátu HD pro skutečně všestranné profesionální využití

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon uvádí digitální kameru XL H1 formátu HD pro skutečně všestranné profesionální využití

11.11.2005 | vložil Pavel Zámečník | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Canon, přední dodavatel technologií pro fotografování a elektronické zpracování obrazu, oznámila uvedení nové digitální videokamery XL H1 formátu HD, která tak představuje novou generaci řady XL.

Společnost Canon, přední dodavatel technologií pro fotografování a elektronické zpracování obrazu, oznámila uvedení nové digitální videokamery XL H1 formátu HD, která tak představuje novou generaci řady XL. XL H1 se stává novou vlajkovou lodí řady digitálních videokamer Canon. Nabízí záznam ve formátu HDV 1080/50i na kazety miniDV (MPEG-2 rychlostí 25 Mbps) s využitím nového obrazového procesoru DIGIC DV II. Kamera se třemi 1/3” prvky CCD s rozlišením 1,67 megapixelu disponuje se svým progresivním režimem (25f) nejvyšším rozlišením ve třídě HDV. Videokamera je dále vybavena řadou vstupů a výstupů včetně vestavěného výstupu HD-SDI (prostřednictvím konektoru BNC), vstupu/výstupu Timecode, vstupu Gen lock a linkového audio vstupu XLR. „První kamera řady XL, která byla na trh uvedena v roce 1997, zahájila éru cenově dostupné nezávislé filmové produkce. Nová kamera XL H1 zdědila veškeré výhody přístrojů XL, byla však rozšířena o další funkce pro všestranné použití. Jsme přesvědčeni, že se tato kamera stane dalším klasickým přístrojem pro novou generaci,“ prohlásil Mogens Jensen, vedoucí Canon Consumer Imaging Europe. Stylová černá kamera XL H1 umožňuje uživatelům stávajících modelů XL modernizovat své vybavení na HD produkci bez přerušení pracovních postupů. Kamera vybavená skutečně profesionálními možnostmi připojení představuje významné obohacení řady X tvořené modely XL2 a XM2 a má velkou šanci stát se vyhledávaným přístrojem pro náročné videoamatéry, reportéry a nezávislé filmaře s nízkým rozpočtem, kterým umožňuje přechod na produkci v HD formátu. Uživatelé mohou využít celé řady režimů fotografování a natáčet v režimu 25f nebo 50i.

Nové objektivy pro špičkovou kvalitu HD záznamu

Na základě rozsáhlých zkušeností společnosti Canon v oblasti profesionálních objektivů byl vyvinut zcela nový fluoritový objektiv s dvacetinásobným optickým zoomem určený speciálně pro kamery formátu HD. Tento objektiv byl vyvinut konstruktéry společnosti Canon s důrazem na maximální kvalitu obrazu záznamu HD. Objektiv XL 5,4-108 mm „L“ s optickou stabilizací obrazu, zajištěnou prostřednictvím hranolu s proměnlivým úhlem (VAP OIS), poskytuje špičkový a věrný obraz. Objektiv je kompatibilní se systémem vyměnitelných objektivů Canon XL. Je opatřen několikanásobnou povrchovou vrstvou (SR coating), která v podstatě eliminuje nežádoucí reflexy a podstatně snižuje výskyt chromatických vad. Objektiv, poskytující široký rozsah ohniskových vzdáleností, disponuje systémem Focus Assist. Jeho tělo je opatřeno funkčními tlačítky. Kruhová clona umožňuje vytvářet působivé efekty rozostřeného pozadí. Nový elektronický kruhový mechanizmus zaostřování je vyladěn pro nejjemnější doostřování. Objektiv je dále vybaven dvěma volitelnými neutrálními filtry (1/6 a 1/32) a předvolbami s novým zálohováním paměti. Tato kamera si dokáže „zapamatovat“ zaostřovací a transfokační body pro různé objektivy i po jejich odpojení. Po opětovném nasazení daného objektivu je schopen se vrátit k přednastaveným hodnotám s dokonalou přesností. Nové objektivy XL poskytují ve spojení s tělem XL H1 zobrazení údajů o vzdálenosti v rozšířeném širokoúhlém elektronickém hledáčku (EFV) s úhlopříčkou 2,4 palce. Dále jsou vybaveny mechanickou závěrkou pro statické snímky v rozlišení 1920 x 1080, které se ukládají na kartu (SD/MMC). Nový procesor DIGIC DV II s dvoucestným zpracováním obrazu umožňuje současné pořizování statických snímků i videa, což je ideální pro přípravu obrazových scénářů.

Skutečně profesionální všestrannost při práci ve studiu

Kamera vyhovuje většině světových přenosových standardů (1080i) pro formát HD, čímž představuje ideální cenově dostupný přístroj pro televizní studia, produkční společnosti, nezávislé filmaře a náročné videoamatéry, kteří chtějí přejít na formát HD. S vestavěnými funkcemi pro HD-SDI poskytuje kamera XL H1 profesionální standardy konektivity a je tedy vhodná pro nejrůznější použití a způsoby práce. XL H1 lze integrovat do prostředí profesionálního studia. Vstup Gen lock umožňuje použít kamery v systému vícekamerového snímání.

Digitální funkce pro filmaře

Rozšířené digitální filmové funkce jako nastavení gamma a barevného podání (Cine21) umožňují kvalitní přenos záznamu na filmový pás. Na kameře XL H1 lze přepínat rychlost snímání včetně video režimu 25f.

Pokročilé nastavení obrazu a Audio Lock

XL H1 disponuje celou řadou přesných a pokročilých funkcí pro nastavení obrazu. Jsou zde dva filtry pro redukci šumu (NR1 a NR2), regulace barevného podání (Color Matrix), vyvážení bílé, nastavení barevné teploty, ovládání ostrosti detailu a Auto Knee. Jednotlivé funkce a parametry lze ručně upravovat a nastavení uložit na karty SD/MMC. Audio Lock poskytuje synchronizaci obrazu a zvuku na profesionální úrovni.

Nový software pro úpravu obrazu CONSOLE a software pro ukládání (volitelně)

Nový volitelný software CONSOLE pro PC umožňuje dálkové ovládání kamery. CONSOLE umožňuje nastavení obrazu, používání uživatelských předvoleb, monitorování vln a vektorů a používání funkcí Focus Assist. Dále tento software umožňuje dálkové ovládání kamery včetně transfokace, zaostřování, vyvážení bílé a nastavení clony a rychlosti závěrky. CONSOLE dále řídí záznam a přehrávání HDV dat a DV dat.2 Tento software je k dispozici ke stažení.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon uvádí digitální kameru XL H1 formátu HD pro skutečně všestranné profesionální využití


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.