Přeposlat Fotograf Herbert Slavík v Praze pokřtil svou knihu a zahájil výstavu fotografií z Afghánistánu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fotograf Herbert Slavík v Praze pokřtil svou knihu a zahájil výstavu fotografií z Afghánistánu

02.06.2010 | redakce | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Knihu válečných fotografií s názvem Tváře české armády Hrdost a Odvaha v úterý veřejně představil v knihkupectví Luxor v pražském Palladiu český fotograf Herbert Slavík. Po prezentaci knihy následovala vernisáž fotografií z Afghanistánu, které pořídil jak Slavík, tak člen armády Daniel Hlaváč.

 

Fotograf Herbert Slavík v Praze pokřtil svou knihu a zahájil výstavu fotografií z Afghánistánu

 

Kniha na více než 200 fotografiích dokumentuje české vojenské mise v Afghánistánu, Kosovu, ale v pobaltských zemích. Jejím hlavním cílem je přiblížit veřejnosti českou armádu a osudy jednotlivých vojáků.

 

Do Afghánistánu se Slavík vydal poprvé před třemi lety, kdy ho o několik fotografií ze zahraničních vojenských misí požádal současný ministr obrany Martin Barták.

 

Prezentace knihy se zúčastnilo mnoho známých osobností z kultury, sportu, ale i hrdinů z armády. Kromě manželky Slavíka herečky Terezy Brodské a ministra Bartáka do obchodního centra Palladium zavítal i veterán 2. světové války, armádní generál Tomáš Sedláček. Současnou armádu reprezentoval nadporučík ve výslužbě Robert Chudý.

 

Knihu a fotografův záměr přiblížit válečné hrdiny současnosti podpořili i zpěvák Daniel Landa, který přiznává, že je velkým fanouškem české armády, herečka Jitka Čvančarová, olympijský vítěz a člen armády Roman Šebrle a olympijský medailista a taktéž člen armády Lukáš Bauer.

 

Po prezentaci následoval od 16:30 křest knihy a následné slavnostní zahájení výstavy fotografií s názvem Afgánistán. Expozici, která vznikla k 65. výroční konce 2. světové války a která je přístupná na veřejném prostranství před pražským obchodním centrem Palladium, představuje několik desítek fotografií Herberta Slavíka a člena armády, praporčíka Daniela Hlaváče.

 

Zdroj: Mediafax

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fotograf Herbert Slavík v Praze pokřtil svou knihu a zahájil výstavu fotografií z Afghánistánu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.