Přeposlat Fotovýstava Wild Wonders of Europe

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fotovýstava Wild Wonders of Europe

30.06.2010 | redakce | Ostatní články | Komentářů: 1 |

Dne 22. června 2010 proběhlo v Praze slavnostní zahájení druhé výstavy, která je výsledkem projektu Wild Wonders of Europe. Světovou premiéru měl tento projekt letos 27. května v Haagu, kde byla instalována vůbec první z plánovaných výstav. Projekt Wild Wonders of Europe byl spuštěn v květnu 2008 a v jeho rámci bylo požádáno více než 50 fotografů z celé Evropy, aby dokumentovali přírodní krásy nejrůznějších koutů našeho kontinentu.

 

Fotovýstava Wild Wonders of Europe

 

Výstava Wild Wonders of Europe je putovní a předpokládá se, že ji uvidí celkem 700 milionů lidí z celého světa. Wild Wonders of Europe je unikátní panevropskou iniciativou, která má upozornit na to, jak je evropská příroda důležitá a proč ji chránit.

 

Výstava „Wild Wonders of Europe“ proběhne v Praze v rámci Mezinárodního roku biodiverzity a veřejnosti budou v druhé světové premiéře představeny velkoformátové fotografie instalované v exteriéru. Výstavu v Praze zahájí 22. června předseda vlády Jan Fischer a ministryně životního prostředí Rút Bízková. Z téměř 200 000 fotografií bylo vybráno 100 pořízených 69 nejlepšími fotografy - každá evropská země je zastoupena nejméně jednou fotografií. V životní velikosti je bude možné obdivovat na Alšově nábřeží 12 u Rudolfina od 22. června do 22. srpna.

 

Fotografie pro tuto výstavu byly pořízeny profesionálními fotoaparáty a objektivy Nikon. Společnost Nikon je jedním z partnerů projektu a Birgitta Olson, generální ředitelka pro marketingové komunikace ve společnosti Nikon Europe B.V. k tomu řekla: „My všichni neseme odpovědnost za zachování zdravého přírodního prostředí na zemi. Společnost Nikon Europe je přesvědčena, že tento projekt přinese evropskou flóru a faunu přímo k tisícům lidí napříč generacemi.“ Tisk fotografií probíhal na velkoformátové tiskárně Epson Stylus Pro GS6000.

 

Zdroj: Tisková zpráva

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fotovýstava Wild Wonders of Europe


počet příspěvků: 1

jankahviezdka

06.05.2011 v 14:28

tá výstava je určite super, musím si to pozrieť! diky za radu :D

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.